Справа № 108/449/14-ц
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
03 березня 2014 року смт. Кіровське АР Крим
Суддя Кіровського районного суду Автономної Республіки Крим Данилова О. В. розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приват Банк» про забезпечення позову,
в с т а н о в и в:
ПАТ КБ «Приват Банк» звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
20.02.2014р. ПАТ КБ «Приват Банк» також звернувся до суду з заявою про забезпечення позову, просить накласти арешт у межах суми заборгованості за кредитом в розмірі 3995,32 грн. на грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, що належить відповідачу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження, мотивуючи тим, що найчастіше за порушенням зобов'язань перед банком відбувається вчинення відповідачем всіх можливих заходів щодо позбавлення банку можливості задовольнити свої вимоги за рахунок належного відповідачу майна й коштів. Це виражається у передачі третім особам права власності на майно й кошти або переховування від банку й державної виконавчої служби, а також проведенні інших операцій з майном та коштами щодо позбавлення банку можливості задовольнити свої вимоги за його рахунок. З огляду назначене вважає, що прийняття заходів забезпечення позову може зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч.3 ст.151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб.
Згідно до вимог п.2 ч.1 ст. 152 ЦПК України позов забезпечується: забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до абзацу 1 пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позовів», розглядаючи заяви про забезпечення позовів, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна погроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
ПАТ «ВТБ Банк» не надав суду доказів належності нерухомого майна відповідачу, а саме буд №14, який розташований за адресою: вул. Трудова, с. Бабенкове, Кіровський район, АР Крим, на яку заявник просить накласти арешт. Не навів доводів та не зазначив доказів того, що існує реальна погроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
За таких обставин суд, вважає за необхідне у задоволенні заяви про вжиття заходів по забезпеченню позовних вимог шляхом накладання арешту у межах суми заборгованості за кредитом в розмірі 3995,32 грн. на грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, що належить відповідачу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження, - відмовити.
Керуючись ст.ст. 151-153 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
В задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства комерційного банку «Приват Банк» про вжиття заходів про забезпечення позовних вимог шляхом накладання арешту у межах суми заборгованості за кредитом в розмірі 3995,32 грн. на грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, що належить відповідачу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у випадку подання апеляційної скарги - після розгляду її апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Кіровський районний суд. Апеляційна скарга може бути подана протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя О. В. Данилова