Справа № 122/24172/13-ц
Провадження по справі 2/122/81/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2014 року Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого судді - Гоцкалюка В.Д.
при секретарі - Курському І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим цивільну справу за позовом Громадської організації «Наш Захист» до ДП «Фуршет Регіон» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація «Наш Захист» звернулась до суду з позовом до ДП «Фуршет Регіон» про визнання дій протиправними щодо невизначеного кола осіб і припинити ці дії, а саме: розмістити на фасаді будівлі магазину «Фуршет» інформацію про суб'єкта господарювання; зобов'язати надавати на першу вимогу споживача якісні посвідчення на продовольчий товар; встановити в торговому залі магазину «Фуршет» контрольні ваги; заборонити торгівлю продуктами харчування, на маркуванні якої відсутня інформація, передбачена ст. 15 Закону «Про захист прав споживачів»; заборонити реалізацію кулінарної продукції, заправленої майонезом, як небезпечної для життя і здоров'я споживачів, про зобов'язання довести рішення суду у встановлений судом строк через засоби масової інформації або іншим способом до відома споживачів.
Свої вимоги мотивує тим, що Громадською організацією «Наш Захист» спільно з Державної телерадіомовної компанією «Крим» 11 листопада 2013 року проведений споживчий моніторинг ситуації дотримання прав споживачів при реалізації продуктів харчування в магазині «Фуршет» ДП «Фуршет Регіон», розташованого за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189, в ході якого встановлено порушення п. 12 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2001 року № 833 на фасаді торговельного об'єкта відсутня вивіска із зазначенням найменування суб'єкта господарювання, є тільки інформація про найменування магазину. При придбанні цукру 0,330 кг співробітники магазину, на вимогу споживача не надали документи про якість на товар. При придбанні вагового товару (цукор 0,330 кг), на прохання споживача товар не переважили. Контрольні ваги в магазині відсутні взагалі. На стікері упаковки вагового товару (цукор 0,330 кг) відсутня інформація про дату виготовлення, умови зберігання, виробника та його адресу. У ході споживчого моніторингу були придбані: салат «Олів'є» (0,150 кг), салат «Оселедець під шубою» (0,186 кг), які передані на мікробіологічні дослідження в ДУ «Кримський республіканський лабораторний центр Держсанепідслужби України». На стікерах всіх салатів зазначено, що вироблені вони відповідно до ТУ, термін придатності 6 годин, але час виготовлення на стікерах не вказано, вказано час і дата продажу салатів споживачеві. Всі салати, в рецептурі виготовлення яких в якості заправки використовується майонез, зберігаються на вітрині, заправлені майонезом. Всі перераховані вище факти, є порушенням санітарних вимог СанПіН 42-123-4117-86. Згідно результату № 118, 119, 120 на санітарно-мікробіологічні дослідження від 15.11.2013 року, виданого ГУ «Кримський республіканський лабораторний центр Держсанепідслужби України» в придбаних в даному магазині салатах (салат «Олів'є» (0,150 кг), салат «Оселедець під шубою» (0,186 кг), встановлено наявність в них бактерій групи кишкової палички. Реалізація такої продукції може принести непоправної шкоди життю і здоров'ю споживачів, які купують даний товар. У магазині повна антисанітарія (наявність комах і птахів на території магазину), працівники відділу кулінарії одягнені в брудний одяг і реалізують продукцію без захисних рукавичок, що викликає величезний сумнів про дотримання санітарних норм і правил та наявність у співробітників магазину «Фуршет» санітарних книжок. Все це спричинило за собою те, що в кулінарному відділі магазину «Фуршет» реалізується продукція, при дослідженні якої фахівцями ДУ «Кримський республіканський лабораторний центр Держсанепідслужби України» встановлено наявність в ній бактерій групи кишкової палички. Всі перераховані вище дії спрямовані на порушення прав невизначеного кола споживачів, у зв'язку, з чим вони підлягають визнанню незаконними і підлягають припиненню.
Представник Громадської організації «Наш Захист» в судове засідання не з'явився, про слухання справи повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник ДП «Фуршет Регіон» в судове засідання не з'явився, про слухання справи повідомлявся належним чином, надав письмові заперечення на позов.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши наявні у справі докази і матеріали цивільної справи в їх сукупності, визначивши закон, який підлягає застосуванню до правовідносин сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Громадської організації «Наш Захист» не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Завданням цивільного судочинства, на підставі статті 1 ЦПК України, є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
На підставі частини 1 статті 11 ЦПК України, якою встановлений принцип диспозитивності цивільного судочинства, суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Судом встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що ДП «Фуршет Регіон» 14 травня 2012 року на підставі договору № 2012/4, взяло у суборнеду у ТОВ «Сусід» приміщення Торгового центру, загальною площею 9600 м.кв., що розташовані за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189.
За адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189, було розташовано магазин «Фуршет».
Громадською організацією «Наш Захист» спільно з Державної телерадіомовної компанією «Крим» 11 листопада 2013 року проведений споживчий моніторинг ситуації дотримання прав споживачів при реалізації продуктів харчування в магазині «Фуршет» ДП «Фуршет Регіон», розташованого за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189.
Згідно заявлених позовних вимог Громадська організація «Наш Захист» посилаючись на положення Закону України «Про захист прав споживачів», просить визнати дій відповідача, за вказаною адресою, протиправними та зобов'язати його вчинити певні дії.
Згідно Акту прийому-передачі № 2 до договору суборенди № 2012/4 від 14 травня 2012 року ДП «Фуршет Регіон» 19 січня 2014 року повернуло ТОВ «Сусід» приміщення Торгового центру, загальною площею 9600 м.кв., що розташовані за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189.
Таким чином, станом на 19 січня 2014 року магазин «Фуршет» за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189 припинив свою діяльність.
Зважаючи на те, що магазин «Фуршет» за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 189 припинив свою діяльність, суд вважає, що в задоволенні вимог Громадської організації «Наш Захист» слід відмовити.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» та ч.3 ст.22 ЗУ «Про захист прав споживачів» позивач звільнений від сплати судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, ст.ст. 1, 3, 10, 11, 57, 58, 60, 61, 88, 209, 212-215, 218, 294, 296 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 22 Закону України «Про захист прав споживачів», суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Громадської організації «Наш Захист» до ДП «Фуршет Регіон» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Судові витрати у справі віднести на рахунок держави.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: