05.03.2014 2/111/346/2014
Справа №111/781/14-ц
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 березня 2014 року смт. Леніне
Суддя Ленінського районного суду АР Крим Українець Л.І. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до Ленінського районного суду АР Крим із позовною заявою до відповідача про розірвання шлюбу.
Позовну заяву подано з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України, зокрема позивачем не сплачений судовий збір або не вказано на підстави звільнення від його сплати. Згідно Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (243,60 грн.). Зазначена у додатках позовної заяви квитанція про сплату судового збору відсутня у матеріалах, які надані до позову, про складено відповідний акт.
Судовий збір повинен бути сплаченим на р/рахунок №31217206700164 в Банку ГУ ДКСУ в АРК м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 37668945, отримувач УДКСУ у Ленінському районі АРК (Ленінський район, АРК) 22030001. В квитанції в графі «Призначення платежу» рекомендовано зазначити: «Судовий збір, 02897201, та вказати пункт ст. 4 Закону України «Про судовий збір», на підставі якого визначено розмір судового збору».
Підпис позивача у позовній заяві не співпадає з підписом позивача у паспорті, що дає змогу припустити що даний позов підписаний не ОСОБА_1, а іншою особою.
Позовна заява не містить поштових індексів сторін, якщо такі відомі або не вказано про їх відсутність. Відсутня дата подання позовної заяви на екземплярі, який наданий для відповідача.
Крім того, позивач у позовній заяві вказує адресу відповідача: «АДРЕСА_1», однак на території Ленінського району АРК відсутній даний населений пункт, про що суду достеменно відомо.
Також до позову не додано оригінала свідоцтва про шлюб, що передбачено п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21 грудня 2007 року №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя». Надана фотокопія свідоцтва про шлюб на підставі п.4 вищевказаної Постанови Пленуму Верховного суду України не може бути замінником оригінала свідоцтва про шлюб.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку на усунення недоліків.
Керуючись ст. 119, ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків - протягом трьох днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків у встановлений судом строк заява буде вважатися не поданою та підлягає поверненню особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І.Українець