Справа № 109/283/2014-а
Номер провадження № 2-а/109/31/14
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2014 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Мязгова Л.О.,
секретаря - Корнацької І.В.
за участю представника позивача Максимової А.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Красногвардійське цивільну справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської РДА до ОСОБА_2 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного іку
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку мотивуючі свої вимоги тим, що на підставі заяви ОСОБА_2 останній була призначена державна соціальна допомога відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. При призначенні державної соціальної допомоги одержувачу було письмово роз'яснено порядок отримання зазначеної допомоги та обов'язкові умови, які впливають на призначення допомоги, а також отримання її в подальшому, про що свідчить особиста розписка. Але при проведенні перевірки обґрунтованості нарахування та видачі державної соціальної допомоги ОСОБА_2 було встановлено що вона приступила до роботи. Однак відповідачка УПтСЗН про вихід на роботу своєчасно не повідомила. Таким чином відповідачка необґрунтовано отримала державну соціальну допомогу в розмірі 1352,90 грн. Вимоги УПтСЗН щодо повернення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги ігноруються. До теперішнього часу відповідачка кошті в добровільному порядку не повернула. Просить стягнути з відповідача 1352,90 грн.
У судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень не надав.
Вислухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, надані доказі, суд приходить до наступного.
Встановлено що за заявою ОСОБА_2., останній була призначена державна допомога відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми » по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. (а.с. 5-6)
З заяви вбачається що ОСОБА_2 попереджена про порядок отримання зазначеної допомоги та обов'язкові умови, які впливають на призначення допомоги, а також отримання її в подальшому, а також про те що вона у разі працевлаштування впродовж терміну призначення допомоги зобов'язується повідомити органи праці соціального захисту населення.
Відповідно ст. 13 ЗУ «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми», право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Згідно частини першої статті 21 ЗУ «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми» органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність відповідних документів, поданих для призначення допомоги.
Статтею 22 ЗУ «Про державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено, що одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги.
Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Згідно п.17 та п.18 Постанови КМУ від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», відповідно до статті 13 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.
Пунктом 23 п.п. 2 Постанови КМУ від 27 грудня 2001 р. N 1751, передбачено що виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків).
Згідно п. 48 Постанови КМУ від 27 грудня 2001 р. N 1751, органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім'ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги.
Відповідно п.49 зазначеної Постанови особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).
Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Матеріалами справі встановлено що ОСОБА_2 приступила до роботи з 18.01.2013 року, що підтверджується Наказом ПАТ «Кримська фруктова компанія» № 502-к від 17.01.2013 року про прийняття на роботу (а.с.3).
Згідно довідки УПтСЗН переплата зазначеної державної допомоги позивачки складає у суми 1352,90 грн., (а.с. 7 зворотна сторона)
28.01.2013 року ОСОБА_2 звернулася до УПтСЗН із заявою про припинення виплати державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку в зв'язку з виходом на роботу та зобов'язалася повернути суму переплати. (а.с.3. зворотна сторона).
Таким чином з огляду на обставини справі, враховуючі що відповідачка необґрунтовано отримала державну соціальну допомогу на суму 1352,90 грн., в зв'язку з виходом на роботу, а тому суд вважає позов задовольнити повністю.
Керуючись ЗУ «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Постановою КМУ № 1751 від 21.12.2001 року, ст. 10, 11, 12, 15, 17 ч. 1, 19 ч. 2, 69, 70, 71, 158, 159, 162, 163 Кодексу Адміністративного Судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської РДА до ОСОБА_2 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Зазірки Кролевецького району Сумської області (ІПН - НОМЕР_1) на користь Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійської РДА необґрунтовано виплачену державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку у розмірі 1352,90 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Красногвардійський районний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги в 10 - денний строк з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Мязгов Л.О.