Справа № 2-1590
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2008 року смт. Станиця Луганська
Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:
головуючого Соболєва Є.О.
при секретарі Сухаревській Н.О.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом і за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті її батька ОСОБА_4 посилаючись на наступні обставини:
Спадщина складається із земельних ділянок за державними актами серій НОМЕР_1 від 04 липня 2006 року та НОМЕР_2 від 13 травня 2005 року, розташованих на території Вільхівської сільської ради та іншого майна. Частину спадкового майна батько заповідав позивачці, а на інше майно відкрилась спадщина за законом.
Позивачка мешкала і була прописана окремо від спадкодавця. Вона поховала своїх батьків та фактично прийняла спадщину після їх смерті.
Позивачка після смерті спадкодавця не є єдиною спадкоємицею майна. За законом після смерті батька позивачки спадкоємцями першої черги крім неї ще є її рідна сестра -ОСОБА_2 та її брат - ОСОБА_3.
Пропуск строку для прийняття спадщини позивачка обґрунтовує тим, що вона помилялася у правильному тлумаченні норм ст. 1268 нового Цивільного кодексу України, у зв'язку з чим вона і пропустила визначений ст. 1270 ЦК України строк для прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка свій позов підтримала в повному обсязі, вважає причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними, просила позов задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання надали заяви, в яких вказали, що проти задоволення позову позивачки не заперечують, просять справу розглядати за їх відсутністю.
Вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим, якій підлягає задоволенню, з наступних обставин:
У відповідності до ст. 1272 ч 3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви для прийняття спадщини.
Копією свідоцтва про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_1 року підтверджується, що спадкодавець ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Згідно копії заповіту від 06 липня 2006 року, посвідченого секретарем Вільхівської сільської ради, зареєстрованого в реєстрі за № 08 свідчить, що земельну частку (пай) та Ѕ частку земельного паю спадкодавець ОСОБА_4 заповідав позивачці - ОСОБА_1
З копій державних актів серій НОМЕР_1 від 04 липня 2006 року, НОМЕР_2 від 13 травня 2005 року на право власності на земельну ділянку, видно, що земельні ділянки, які розташовані на території Вільхівської сільської ради належали ОСОБА_4.
Довідками виконкому Вільхівської сільської Ради № 867 та № 868 від 31.10.2008 року підтверджується, що позивачка поховала своїх батьків.
Представлені докази переконали суд в тому, що позивачка є спадкоємицею майна, яке залишилося після смерті спадкодавця - ОСОБА_4, строк для прийняття спадщини пропустила з поважної причини, оскільки вона є юридично неграмотною людиною, тому їй варто визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 1268, 1270, 1272 ч.3 ЦК України, ст.ст. 10,60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
ОСОБА_1 з дня набрання рішенням законної сили визначити додатковий тримісячний строк для прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області протягом 20-ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення, яка може бути подана до Станично-Луганського суду протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Головуючий: