Справа № 413/8077/13-ц
Провадження № 2/413/232/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
14 січня 2014 року
Краснолуцький міський суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Бєляєвої Л.О.,
при секретарі Дворових Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красний Луч Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просила стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1000 грн. щомісячно від дня подання позовної заяви та до строку закінчення навчання, посилаючись на те, що з відповідачем вони перебували у зареєстрованому шлюбі. Від цього шлюбу мають повнолітню дитину. Дитина є студенткою 1 курсу денного відділення Горлівського медичного коледжу. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання не надає.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з*явилась, надав суду заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю. На позовних вимогах наполягає. Не проти винесення судом заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляду справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвали шлюб 18.06.2007 року.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 22.06.1993р., виданого відділом РАЦС м. Красний Луч Луганської області, актовий запис № 514, вбачається що сторони мають повнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
ОСОБА_3 є студентом І курсу Горлівського медичного коледжу денного фармацевтичного відділення з 01.09.2013 року, наказ № 171 від 15.08.2013 року, до 01.07.2015 року. Навчається за контрактом.
Згідно довідки від 21.11.2013 року № 754, виданої Горлівським медичним коледжем, ОСОБА_3 мешкає: за адресою АДРЕСА_1.
Позивач знаходиться у важкому матеріальному стані, та не має змоги повністю забезпечити повнолітню дитину, яка продовжує навчання.
Згідно вищевикладеного, повнолітня донька сторін ОСОБА_3 на терерішній час потребує матеріальної допомоги.
Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітній син, донька продовжує навчання та у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки повинні утримувати його до 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Беручи до уваги, що відповідач не надає добровільно позивачу матеріальної допомоги на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, суд вважає, що позов заявлено обґрунтовано, тому що навчання є однією з підстав для виникнення у матері, батька аліментного обов'язку, та суд вважає, що відповідач повинен надавати матеріальну допомогу позивачу на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання.
З відповідача також підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 243,60 грн.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст. 10,11,60,79,81, 197, 212-215, 224-227, 367 ЦПК України, ст. 191, 199, 200 СК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Красний Луч Луганської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1000 грн., щомісячно, від дня подання позовної заяви, тобто з 04.12.2013 року та до закінчення дитиною учбового закладу - 01.07.2015 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 243 грн. 60 коп.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції - Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу - ОСОБА_2 не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Головуючий: Л.О.Бєляєва