Судове рішення #35589183

Справа № 430/1727/13-ц

2/430/686/13

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


"13" лютого 2014 р. смт.Станиця Луганська Луганської області


Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді - Антонова Ю.А.,

при секретарі Тодоренко Є.В.,

за участю: представника позивача Райського Р.В.,

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Станиця Луганська цивільну справу за позовом ПАТ «Луганськгаз» в особі філії Луганського МУЕГГ до ОСОБА_3 про стягнення суми збитків,

В С Т А Н О В И В:

19.07.2013 року представник позивача звернувся з дійсним позовом до суду, який згодом уточнив та просить стягнути з відповідача ОСОБА_3 на користь позивача 80397,09 грн. - у відшкодування збитків та судові витрати в розмірі 803,97 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що 28.05.2013 року за адресою відповідача - по АДРЕСА_1, працівниками Станично-Луганської газової дільниці було виявлено несанкціоноване підключення до системи газопостачання, шляхом встановлення байпаса (який знаходився в стіні) в обхід газового лічильника і підключення газової труби до системи газопостачання перед встановленим газовим лічильником, що дозволило споживачу використовувати природний газ для опалення будинку без вузла обліку. Дане порушення виявлено приладом та методом виміру опору, оскільки при плановому обході неможливо виявити дане порушення. За даним фактом було викликано працівників міліції та зареєстровано факт самовільного підключення.

Позивач також зазначив, що своїми діями відповідач ОСОБА_3 порушив Правила надання послуг населенню по газопостачанню, а також спричинив шкоду, яка була нарахована з 28.05.2010 р. по 28.05.2013 р. в сумі 80397,09 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та наполягає на його задоволенні. Дав пояснення аналогічні обставинам, що викладені в позовні заяві.

Представник відповідача позовні вимоги визнав частково - в сумі 15964,49 грн., посилаючись на завищення позивачем розрахунку розміру спричинених збитків за 3 роки, оскільки при наявності лічильника розрахунок повинен здійснюватися із розрахунку кількості днів з моменту останніх показників лічильника до дня виявленого порушення, але не більш ніж за 6 місяців, при наявності газового лічильника, з листопада 2012 р. по травень 2013 року. Вважає, що відносно відповідача неможливе застосування пункту 2.1 абзац 5 Порядку відшкодування збитків, спричинених газопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил надання послуг населенню по газопостачанню, які використав позивач. Оскільки, у відповідача виявили порушення шляхом зняття газового лічильника, розбиття стіни з боку вулиці, де було виявлено з'єднання між патрубками. В акті зазначено, що порушення виявлено за допомогою приладу UNI-T M830 BUZ. Однак, при викритті порушення ніякого приладу не було, що це за прилад невідомо, сертифіката на цей прилад позивачем не надано, що він може визначати не відомо, а згідно з вищевказаним пунктом - із застосуванням спеціальних приладів і методу. Однак в даному випадку не було застосовано ніяких спеціальних приладів і методу. Також, неправдиве посилання позивача на те, що відповідач користувався газом без вузла обліку, оскільки перед газовим лічильником не виявлено ніякого крана, яким можливо було б перекрити подачу газу на газовий лічильник. Таким чином газ надходив і на газовий лічильник. Також, позивачем не відображений той факт, що на з'єднанні між патрубками встановлено кран і на момент перевірки він був перекритий, що не дозволяє здійснювати відбір газу в обхід лічильника.

Представник Відповідач вважає, що при нарахуванні відшкодування збитків необхідно застосовувати пункт 2.1 абзац 1 Порядку відшкодування збитків, спричинених газопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил надання послуг населенню по газопостачанню - «У випадку самовільного підключення додаткових (не передбачених у проектній документації) газових приладів, пристроїв споживача до системи газопостачання або підключення шляхом зриву, або ушкодження цілісності пломб на пристроях, що відключають, перед газовими приладами й пристроями, на засувках уведенні в будинок, ушкодження або зняття заглушок і т.д., розрахунок збитків здійснюється по Нормах споживання природного газу населенням у випадку відсутності газових лічильників (далі Норми), затвердженими постановою КМУ від 08.06.96 №619, з урахуванням: кількості днів з моменту останнього контрольного зняття представником газопостачальному або газорозподільному підприємству показань лічильника до дня виявлення порушення, але не більш ніж за 6 місяців (при налички лічильника); кількості самовільно підключених газових приладів і пристроїв.» Таким чином, представник відповідача зазначив, що сума збитків з 28.11.2012 року по 27.05.2013 року складає 19641,31 грн., а після часткової сплати в сумі 3676,82 грн. (за період нарахування збитків), то сума збитків складає 15964,49 грн., яку він визнає та просить задовольнити позов частково в цій сумі.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково - в сумі 15964,49 грн., з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем 28.05.2013 року складено акт-претензія щодо порушення відповідачем Правил надання населенню послуг по газопостачанню та самовільного вторгнення в систему газопостачання шляхом встановлення байпаса для споживання газу поза вузол обліку (а.с. 25), де зазначено, що порушення виявлено приладом UNI-T M830 BUZ методом виміру опору. Однак, сертифікату та інших документів на цей прилад позивачем не надано.

В акті обстеження квартири (домобудівництва) відповідача від 29.05.2013 р. відсутні відомості про те, що існує прилад який перекриває подачу газу на газовий лічильник (а.с. 26).

Постанова слідчого СВ Станично-Луганського РВ ГУМВС, копія якої наявна в матеріалах справи, свідчить про те, що кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 356 КК України, стосовно факту незаконного врізу до газопроводу за адресою: АДРЕСА_1, 20.06.2013 року закрито (а.с. 27).

Розрахунок відшкодування збитків за особовим рахунком НОМЕР_1 на відповідача ОСОБА_3 наданий позивачем разом з уточненим позовом, свідчить про те, що сума нарахованих майнових збитків складає 87652,26 грн. за три роки з моменту викриття (з 28.05.2010 р. по 28.05.2013 р.). За період нарахування збитків споживач здійснив оплату на загальну суму 7255,17 грн., тому сума збитків, нарахована споживачу внаслідок порушення Правил надання населенню послуг по газопостачанню, затверджених постановою КМУ від 09.12.99 №2246 складає 80397,09 грн.

Даний розрахунок збитків був здійснений позивачем відповідно до пункту 2.1 абзац 5 Порядку відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання, із змінами і доповненнями, внесеними постановами Національної комісії регулювання електроенергетики України від 7 вересня 2005 року N 785, від 23 червня 2011 року N 1075, затверджені Постановою НКРЕ від 29.05.2003 р. N475, з якого слідує: «У разі самовільного підключення газових приладів, пристроїв споживача до системи газопостачання шляхом врізки в газопроводи, яке не може бути виявлене при планових обходах, а лише із застосуванням спеціальних приладів та методів, розрахунок збитків здійснюється за Нормами з дня пуску газу на об'єкт до дня виявлення самовільного підключення, але не більше трьох років з урахуванням кількості самовільно підключених газових приладів, пристроїв, розміру опалювальної площі та кількості проживаючих осіб.».

Однак, абзацом першим цього пункту передбачено: «У разі самовільного підключення додаткових (не передбачених у проектній документації) газових приладів, пристроїв споживача до системи газопостачання або підключення шляхом зриву, або пошкодження цілісності пломб на відключаючих пристроях перед газовими приладами та пристроями, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття заглушок тощо, розрахунок збитків здійснюється за Нормами споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників (далі - Норми), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.96 N 619, з урахуванням: кількості днів з часу останнього контрольного зняття представником газопостачальному або газорозподільному підприємству показань лічильника до дня виявлення порушення, але не більше ніж за 6 місяців (за наявності лічильника); кількості самовільно підключених газових приладів та пристроїв.».

Таким чином, суд не може взяти до уваги розрахунок збитків здійснений позивачем, оскільки він суперечить фактичним обставинам справи та доказам існуючим в матеріалах доданих до позовної заяви.

Між тим, перевірений в судовому засіданні розрахунок збитків щодо абзацу першого п. 2.1 Порядку відшкодування збитків, завданих газопостачальному або газорозподільному підприємству внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання, який був зазначений відповідачем у своєму запереченні, суд переконаний у відповідності даної суми збитків - 19641,31 грн. за період з 28.11.2012 р. по 27.05.2013 р., а з урахуванням оплати 3676,82 грн. - що не заперечується представником позивача, сума збитків необхідних до сплати відповідачем позивачу складає 15964,49 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню частково - на суму 15964,49 грн., оскільки знайшли своє підтвердження у судовому засіданні.

Таким чином, оскільки позов задоволено частково - на суму 15964,49 грн., тому з відповідача на користь ВАТ «Луганськгаз» слід стягнути пропорційну суму судових витрат, тобто 243,60 грн.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 714, 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 88, 208, 209 ч.1, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ПАТ «Луганськгаз» в особі філії Луганського МУЕГГ - задовольнити частково.


Стягнути з ОСОБА_3 на користь ПАТ «Луганськгаз» в особі філії Луганського МУЕГГ 15964,49 грн.. в рахунок відшкодування збитків.


Стягнути з ОСОБА_3 на користь ПАТ «Луганськгаз» в особі філії Луганського МУЕГГ 243,60 грн. в рахунок відшкодування судового збору.


Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Станично-Луганський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Головуючий: Ю.А. Антонов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація