Судове рішення #35573176


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА


28 лютого 2014 р. Справа №804/3044/14


Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ФОП «ОСОБА_1» до Дніпропетровської обласної державної адміністрації в особі Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Дніпропетровської області, Управління інфраструктури Дніпропетровської обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, -


в с т а н о в и в:


25 лютого 2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ФОП «ОСОБА_1» до Дніпропетровської обласної державної адміністрації в особі Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Дніпропетровської області, Управління інфраструктури Дніпропетровської обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення Конкурсного комітету з проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Дніпропетровської області, оформлене протоколом № 25 від 31 січня 2014 року, у зв'язку з проведенням конкурсу в порушення діючого законодавства.

Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно п.3 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Однак, позивачем не вказано номеру засобу зв'язку відповідача-2 та адреси електронної пошти відповідачів, на яку суд може надсилати судову кореспонденцію в електронному вигляді.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається із адміністративного позову, відповідачами у справі є Дніпропетровська обласна державна адміністрація в особі Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Дніпропетровської області та Управління інфраструктури Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Проте, позивачем не викладено зміст позовних вимог, заявлених до відповідача -2 у справі - Управління інфраструктури Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Як вбачається з поданого до суду адміністративного позову, позивачем у справі є ФОП «ОСОБА_1», в той час як адміністративний позов підписаний підприємцем ОСОБА_1. До матеріалів адміністративного позову не додані докази, на підтвердження повноважень особи, яка підписала адміністративний позов від імені позивача у справі - ФОП «ОСОБА_1», а тому у суду відсутні можливості встановити повноваження особи, яка підписала адміністративний позов від імені позивача ФОП «ОСОБА_1».

Частиною 3 статті 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 КАС України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.

При цьому, згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів «Згідно з оригіналом», назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляється у лівому нижньому куті документа.

В порушення вищевказаних вимог, до матеріалів адміністративного позову додані копії документів, які взагалі не засвідчені.

Крім того, як вбачається з поданого адміністративного позову, в його прохальній частині позивач просить призупинити дію рішення Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Дніпропетровської області, оформлене протоколом № 25 від 31.01.2014 року, що по суті є заявою про забезпечення адміністративного позову.

У відповідності до ч. 2 п. 3 ч. 7 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (зі змінами, внесеними згідно із Законом № 590-VII від 19.09.2013) ставка судового збору за подання заяви про забезпечення доказів сплачується у розмірі 0,1 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати .

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515-VI, з 01 грудня 2013 року мінімальна заробітна плата становить 1 218,00 грн.

Таким чином, за подання заяви про забезпечення позову позивачу необхідно сплатити судовий збір в сумі 121,80 грн.

Проте, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем не надано документу про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення адміністративного позову в сумі 121,80 грн.

Відповідно до ст.122 КАС України за загальним правилом адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі.

Визначені недоліки позовної заяви неможливо усунути в ході розгляду адміністративної справи.

Згідно зі статтею 108 КАС України позовна заява, яка подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, залишається без руху, про що суд повідомляє позивача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суд,

у х в а л и в:


Позовну заяву ФОП «ОСОБА_1» до Дніпропетровської обласної державної адміністрації в особі Конкурсного комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Дніпропетровської області, Управління інфраструктури Дніпропетровської обласної державної адміністрації, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.

Надати позивачу строк до 14 березня 2014 р. для усунення недоліків шляхом надання до суду:

- оригіналу квитанції про сплату судового збору за подання заяви про забезпечення адміністративного позову в сумі 121,80 грн.;

- належним чином оформленого адміністративного позову із викладенням змісту заявлених позовних вимог щодо кожного із відповідачів у справі відповідно до п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України;

- належним чином засвідчених копій документів, доданих до адміністративного позову для суду, відповідачів у справі та третьої особи;

- визначення належного позивача у справі та доказів на підтвердження повноважень особи, яка підписала адміністративний позов від імені ФОП «ОСОБА_1».

Роз'яснити заявнику, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України заява повертається заявникові, якщо він не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.

Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.


Суддя О.В. Царікова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація