Судове рішення #35567319

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 123/13491/13-ц Номер провадження 2/123/404/2014


12.02.2014 року м. Сімферополь


Київський районний суд м. Сімферополя у складі:

головуючого - судді Діденка Д.О.,

при секретарі - Тімашовій М.М.,

за участю представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Сімферопольської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, третя особа - Третя Сімферопольська державна нотаріальна контора, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що з ІНФОРМАЦІЯ_3 року її брат по лінії матері ОСОБА_4 перебував у розшуку, як безвісті зниклий та рішенням суду від 14.08.2013 року останнього було визнано померлим. Після чого нею було одержано свідоцтво про його смерть. Проте при зверненні до нотаріальної контори їй було відмолено у відкритті спадкової справи, у зв'язку з пропущенням строку для вступу у право на спадкування. На підставі викладеного, просить суд встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом.

У судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав, просив задовольнити за мотивами наведеними у позові.

Від представника відповідача Сімферопольської міської ради надійшла заява з проханням розглянути справу у їх відсутність та прийняти рішення у відповідності з чинним законодавством.

Від державного нотаріуса третьої Сімферопольської державної нотаріальної контори надійшла заява з проханням розглянути справу у їх відсутність.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступного.

Судом встановлено, що рішенням Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим від 14.08.2013 року оголошено ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, померлим з ІНФОРМАЦІЯ_3 року, на підставі чого 11.10.2013 року Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції в АР Крим було видано свідоцтво серії НОМЕР_1 про смерть останнього.

Вищевказаним рішенням суду встановлено, що померлий є рідним братом по лінії матері позивача ОСОБА_2

Згідно з ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 р. №7 «Про судову практику у справах про спадкування» встановлено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Суд вважає, що представником позивача доведена поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини, а саме: позивачка одержала свідоцтво про смерть ОСОБА_4 тільки 11.10.2013 року на підставі рішення суду від 14.08.2013 року про визнання його померлим з ІНФОРМАЦІЯ_3 року, та відразу же звернулася до нотаріальної контори.

На підставі ст. 1262, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212 - 215 ЦПК України, суд,-


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Сімферопольської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_4, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 року - два місяці після набрання цим рішенням законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополя. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.



Суддя Діденко Д. О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація