Судове рішення #3556562

                                                                                                                                        Суддя першої інстанції -  Ушаков Т.С.

                                                                                                                                        Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.

                                                                                                                           

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 

УХВАЛА

Іменем України

14 листопада 2008 року                                                                         справа № 22-а-12574/08

зал судового засідання у приміщенні суду за адресою:  м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів:                       Малашкевича С.А.

                                   Юрченко В.П.

при секретарі судового засідання

 Літвіновій Л.О.

за участю представників:

 

від позивача:

ОСОБА_2 - довіреність від 03.07.08р.

від відповідачів:

не з'явилися

 

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

ОСОБА_1

 

на постанову Луганського окружного адміністративного суду

 

 

від  по адміністративній справі

30 липня 2008 року   № 2-а-531/08 (суддя Ушаков Т.С.)

 

за позовом

ОСОБА_1

 

 

 

 

до

1) Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області 2) Головного управління Пенсійного фонду України в  Луганській області

 

про 

визнання незаконними дій, зобов'язання перерахувати пенсію

 

ВСТАНОВИЛА:

             Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року  по справі № 2-а-531/08 відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 Управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області,  Головного управління Пенсійного фонду України в  Луганській області про визнання незаконними дій, зобов'язання перерахувати пенсію.

          В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду справи представник ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. 

          Представники відповідачів у судове засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомленні належним чином. 

         Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційних скарг, встановила наступне. 

         Наказом УМВС України в Луганській області № 331/ о/с від 23.12.2003р. позивач був звільнений з органів МВС у запас збройних сил за п.64 “б” ( через хворобу) і отримав право на пенсію за вислугу років.

         Статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб    начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» (в редакції, що діяла на дату звільнення і отримання права на пенсію) встановлено, що пенсії,  які  призначаються  відповідно  до   цього  Закону військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, що його одержували військовослужбовці до призову на військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається у порядку, встановленому Законом України "Про пенсійне забезпечення" .

Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і  мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Указу Президента України «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» від 04.10.1996р. № 926/96 керівникам управлінь органів внутрішніх справ було надано право в межах асигнувань, що виділяються на утримання цих органів, установлювати особам рядового начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, - щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована.

Тобто, надбавка не була обов'язковою для всіх зазначених в п. 3 Указу Президента України «Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ» від 04.10.1996р. № 926/96, а встановлювалася за рішенням керівника органів внутрішніх справ.

З матеріалів справи вбачається, що з 01.01.02р. на підставі п. 3.1. наказу УМВС України в Луганській області № 683 від 09.11.01р. у зв'язку з відсутністю необхідних об'ємів фонду оплати праці позивачу нараховувались та виплачувались лише основні види грошового забезпечення, доплата за роботу у нічний час, надбавка за класність, матеріальна допомога. Доплата від належної суми пенсії позивачеві не призначалась та не виплачувалась.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що доплата від суми пенсії включається у розмір пенсії тільки пенсіонерам, які її фактично отримували на момент звільнення та у розмірі, в якому вона була встановлена.

Законом України  Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15 червня 2004 року N 1769-IV, який набрав чинності з 01.01.2005р.,  були внесені зміни  до  статті  43  Закону   України  "Про   пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших  осіб", внаслідок чого частина третя була викладена в такій  редакції: “Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством”.

            Позивач був звільнений після проходження служби в ОВС і отримав право на пенсію за вислугу років 23.12.03р., тобто до набрання чинності Закону України Про внесення змін до ст. 43 Закону України  "Про  пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших  осіб".

Відповідно до ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

            З урахуванням викладеного, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції щодо відсутності підстав для виплати позивачеві надбавки в розмірі 25% від суми пенсії та здійснення перерахунку пенсії.

             Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції  правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

          Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:  

            Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року по справі № 2-а-531/08 залишити без задоволення.

           Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 30 липня 2008 року  по справі № 2-а-531/08 залишити без змін.   

         Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 14 листопада 2008 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті  18  листопада 2008 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

         Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України   протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

 

Головуючий:                                                                                             Гаврищук Т.Г.

Судді:                                                                                                          Малашкевич С.А.

                                                                                                                     Юрченко В.П.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація