Судове рішення #35565567

Справа № 114/126/14-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.02.2014року смт. Роздольне

Роздольненський районний суд АР Крим у складі:

головуючого судді - Абеляшева О.В.,

при секретарі - Оголь О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Чернишівська сільська рада Роздольненського району АР Крим, ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту, що має юридичне значення,

в с т а н о в и в:


До Роздольненського районного суду АР Крим надійшла заява ОСОБА_1, заінтересовані особи: Чернишівська сільська рада Роздольненського району АР Крим, ОСОБА_2, ОСОБА_3, про встановлення факту, що має юридичне значення. Заявник просить встановити факт, що ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6 . Заяву мотивовано тим, що в наступний час заявниця звернулась до нотаріальної контори з приводу оформлення спадщини, яка залишилась після смерті її чоловіка - ОСОБА_6 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4, але при дослідженні документів було виявлено, що її ім'я по батькові, зазначене у паспорті громадянина України не збігається з зазначеним іменем та по батькові у свідоцтві про шлюб. В зв'язку з чим заявник не може оформити спадщину як спадкоємець першої черги за законом.

Заявниця в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Представник заявника в судове засідання не з'явився, до суду надав письмове клопотання про розгляд справи за своєї відсутності, заявлені вимоги підтримує, просить задовольнити.

Представник Чернишівської сільської ради в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, до суду заперечень не надійшло.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщений, до суду надав письмову заяву, про розгляд справи у його відсутність, заявлені вимоги не заперечує, факт перебування його батьків ОСОБА_1 та ОСОБА_6 у зареєстрованому шлюбі підтверджує, заяву просить задовольнити.

ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщений, до суду надав письмову заяву, про розгляд справи у його відсутність, заявлені вимоги не заперечує.

Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу по цивільній справі за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, суд знаходить заяву обґрунтованою та такою що підлягає задоволенню за наступних правових підстав.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, ОСОБА_1 (російською мовою) народилася ІНФОРМАЦІЯ_2, про що в книзі записів актів громадського стану про народження, 25.10.1960 року, Кургантєпінським рай бюро РАГС Андижанської області Узбекської РСР, вчинено відповідний запис за №613, в відомостях про батька зазначено ОСОБА_5 (рос.).

Згідно свідоцтва про одруження НОМЕР_2, ОСОБА_6 (рос.) та ОСОБА_1 (рос.) , уклали шлюб 20 серпня 1980 року. Після одруження присвоєно прізвища чоловіку «ОСОБА_6» (російською), дружині «ОСОБА_1» (російською).

Відповідно до свідоцтва про смерть НОМЕР_3, ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_4, про що 16.10.2013 року Виконавчим комітетом Чернишівської сільської ради Роздольненського району АР Крим, складено відповідний актовий запис №39.

Як слідує з довідки Виконавчого комітету Чернишівської сільської ради Роздольненського району АР Крим №2865/05 від 13 грудня 2013 року, ОСОБА_6 на день смерті був зареєстрований та проживав за адресою: АДРЕСА_1, разом з ним проживали дружина ОСОБА_1, син ОСОБА_2, та син ОСОБА_3.

За паспортом громадянина України НОМЕР_4, заявницю зазначено українською мовою- ОСОБА_1, російською зазначено - ОСОБА_1, та в графі «Сімейний стан» наявна відмітка про реєстрацію 20.08.1960 року шлюбу з ОСОБА_6.

Через розбіжності в написанні заявниці по батькові у документах, у неї виникли перешкоди в оформленні прав на спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_4, як спадкоємиці першої черги за законом, оскільки нотаріус не визнає її статус як дружини померлого.

Заявниця не має можливості іншим способом виправити наявні розбіжності.

Відповідно до вимог ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я та по батькові, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.

Відповідно до роз'яснень п. 1, 12 Постанови Пленуму Верховного суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», відповідно до статей 234, 256 Цивільного Процесуального Кодексу України, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо:

- згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян;

- чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення;

- заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення;

- встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право;

Відповідно до ст. 258 ЦПК України до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

Таким чином, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, надавши їм належну оцінку, суд приходить до висновку, про доведеність факту що ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6.

Оскільки від встановлення зазначеного факту залежить виникнення особистих майнових прав ОСОБА_1, заявник не має іншої можливості одержати відповідний документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право, суд вважає наявні правові підстави для задоволення заяви .

На підставі викладеного, керуючись ст.213- 215, 234, 256 ЦПК України, суд-


В И Р І Ш И В:


Заяву - задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка с. Кургантєпа Кургантєпінського району Андижанської області, що зазначена у паспорті громадянина України серії НОМЕР_4, виданому Роздольненським РВ ГУ МВС України в Криму 23 квітня 1999 року, перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем с. Кургантєпа Кургантєпінського району Андижанської області, який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Роздольненський районний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація