ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 лютого 2014 року (14:45) Справа №801/1346/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., при секретарі Леоновій В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Курорти Криму»
про стягнення заборгованості в сумі 1049,68 грн.,
Обставини справи: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Курорти Криму» 1219,68 грн. заборгованості, у тому числі 1049,68 грн. з податку на прибуток та 170,00 грн. з комунального податку, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем не сплачуються у визначені законом строки узгоджені податкові зобов'язання.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.02.2014 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивачем 25.02.2014 року до суду було надано заяву про уточнення позовних вимог, в якій він просив суд у зв'язку із зменшенням податкового боргу стягнути з відповідача суму заборгованості з податку на прибуток у сумі 1049,68 грн. Позовні вимоги позивач просив задовольнити у повному обсязі та розглянути справу за відсутності свого представника на підставі наявних у ній документів.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином - шляхом направлення на його адресу судової повістки. Однак, документи повернулись до суду з відміткою УДППЗ «Укрпошта»: «за закінченням терміну зберігання».
Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що відповідача належним чином повідомлено про дату, час та місце судового розгляду.
Приймаючи до уваги належне повідомлення сторін про час, дату та місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі ст. 128 КАС України за їх відсутності.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Приймаючи до уваги, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011 року, суд вважає за необхідне керуватися нормами, чинними на момент виникнення спірних правовідносин.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», чинному на момент виникнення спірних правовідносин, платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинному на момент виникнення спірних правовідносин (далі по тексту - Закон № 2181) було передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» було встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності до набрання чинності Податковим кодексом України було встановлено Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94 (далі по тексту - Закон), п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Згідно з п.п. 16.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону (п.п. 16.4 зазначеного Закону).
Згідно з п.п. 20.1. ст. 20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 26.01.2009 року було проведено державну реєстрацію юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Курорти Криму» (ідентифікаційний номер 36327525), що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А01 №147386 (а.с.34).
Згідно з довідкою №136/47543/29-0 від 27.01.2009 року (а.с.33) відповідач з 27.01.2009 року перебуває на податковому обліку за №47543.
Таким чином, ТОВ «Курорти Криму» є суб'єктом господарювання, платником податків, у зв'язку з чим зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку із здійснення господарської діяльності, у тому числі стосовно нарахування та сплати податків до бюджету.
Проте, всупереч вимогам законодавства відповідачем не здійснюється у визначені строки та обсязі сплата податкових зобов'язань.
Так, посадовими особами податкового органу 16.03.2011 року було проведено перевірку своєчасності подання податкової звітності ТОВ «Курорти Криму» з податку на прибуток за 2010 рік.
За наслідками перевірки складено акт №2560/15-1/36327525 від 16.03.2011 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», що виявилось у неподанні декларації за 2010 рік.
Відповідальність платників податків за невиконання покладених на них зобов'язань на час проведенні перевірки визначено положеннями Податкового кодексу України.
Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України встановлено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
На підставі зазначеного, враховуючи виявлені перевіркою порушення, податковим органом 18.04.2011 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0007271501 про застосування до відповідача 1020,00 грн. штрафних санкцій (а.с.19).
Вказане податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу відповідача, однак, не було отримано останнім у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою, про що свідчить довідка відділення поштового зв'язку на конверті від 28.04.2011 року.
Пунктом 58.3 статті 58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Враховуючи зазначене, податкове повідомлення-рішення №0007271501 від 18.04.2011 року слід вважати врученим відповідачу 28.04.2011 року.
Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржувалось, однак, визначена у ньому сума податкових зобов'язань не сплачена у повному обсязі. Залишок заборгованості згідно з даними облікової картки платника податків становить 1013,68 грн.
Крім того, дані облікової картки платника податків свідчать про наявність за відповідачем суми податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 36,00 грн.
Вказана заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем самостійно задекларованої суми податкових зобов'язань по декларації №9006517163 від 09.08.2011 року.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
Таким чином, несплачена платником податків сума податкового боргу є узгодженою з моменту отримання ним податкової вимоги.
Позивачем на адресу відповідача 05.06.2009 року було направлено першу податкову вимогу №1/1877 від 05.06.2009 року.
У зв'язку з неможливістю вручення, податкова вимога була розміщена на дошці податкових оголошень з 15.10.2009 року.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача з податку на прибуток становить 1049,68 грн.
Відповідачем в порядку статті 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі.
Права органів доходів і зборів на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.
Згідно з п.п. 20.1.18 та 201.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.
Враховуючи зазначене, суд вважає правомірним звернення позивача до суду з позовом щодо стягнення з відповідача суми податкового боргу.
У судовому засіданні, яке відбулось 25.02.2014 року, оголошено вступну та резолютивну части постанови.
Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанову оформлено та підписано 28.02.2014 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Курорти Криму» (95007, АР Крим, м. Сімферополь, вул.Вернадського, 151, кв.2; ЄДРПОУ 36327525) податковий борг з податку на прибуток у розмірі 1049,68 грн. (на р/р№31112009700002 в ГУДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558) з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «Курорти Криму» (р/р№26000121415, р/р№260003121401, р/р№ 26004121411, р/р№26007121418 в АТ «Райффайзен банк «Аваль», МФО 380805).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.