Судове рішення #35533037




Справа № 101/520/14-ц


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


24 лютого 2014 року Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі

головуючого судді - Гордєйчик Т.Ф.

при секретарі - Левченко К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Алушті цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та на своє утримання,-


В С Т А Н О В И В :


Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, у якому просить стягнути із відповідача ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження , у розмірі по 1000 гривень щомісячно , до досягнення ним повноліття , а також просила стягнути із відповідача на своє утримання аліменти у розмірі 500 гривень щомісячно , до досягнення дитиною трьохлітнього віку.

Вимоги мотивовані тим, що перебуває із відповідачем із 27. 09. 2008 року у зареєстрованому шлюбі, від якого мають вказану неповнолітню дитину , яку вона виховує самостійно. Сімейне життя із відповідачем не склалося , а тому однією сім'єю не проживають, сумісного господарства не ведуть . Відповідач не завжди добросовісно приймає участь у вихованні дитини, матеріальної допомоги не оказує в той час, як має постійний стабільний заробіток . Вона на даний час ніде не працює, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною. Отже, потребує матеріальної допомоги. Вважає, що відповідач спроможний сплачувати аліменти у зазначеній нею сумі як на утримання дитини так і на її утримання.

До судового засідання позивачка не з'явилася. Надала судові письмову заяву про розгляд справи за її відсутності. На задоволенні своїх позовних вимог наполягає.

З приводу вищевикладеного суд зазначає, що неявка осіб , які беруть участь у справі , належним чином повідомлених про час та місце судового розгляду справи, являється їх волевиявленням, яка свідчить по відмову від реалізації свого права на безпосередню участь у судовому розгляді справи та інших процесуальних прав, а тому за таких підстав вважає за можливе розглянути справу за відсутністю позивачки за наданими матеріалами справи.

Представник відповідача, діючий за нотаріально завіреною довіреністю, у судовому засіданні визнав позов частково . Не заперечує проти необхідності сплачувати аліменти на утримання дитини, але вважає, що визначений позивачкою розмір аліментів у сумі 1000 гривень щомісячно являється завищеним, оскільки він не спроможний сплачувати саме таку суму , а може лише сплачувати по 600 гривень . Щодо утримання дружини, то з цими позовними вимогами взагалі не погоджується, оскільки не має доходів для сплати аліментів на її утримання . До того ж, проживає разом із своєю матір'ю похилого віку, яка також потребує матеріальної допомоги та догляду.

Суд, заслухавши представника відповідача та дослідивши надані матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Так, згідно з вимогами статей 10 та 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позивачем вимог та зазначених і доведених ним обставин. Крім того, відповідно зі статтею 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

На підставі наданих суду доказів встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі із 27. 09. 2008 року , про що свідчить свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_2 , яке видане Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Алуштинського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим 27. 09. 2008 року ( а.с. 8). На даний час разом однією сім'єю сторони не проживають і спільного господарства не ведуть.

В період цього шлюбу у сторін народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 року дитина - син ОСОБА_4 , про що свідчить свідоцтво про його народження серії НОМЕР_3 від 14 вересня 2011 року ( а.с.9).

У відповідності до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, при цьому обов'язок утримувати дитину є рівною мірою як матері так і батька.

У відповідності до ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка , дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.

Виходячи з положень ст. 184 Сімейного Кодексу України , якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин , що мають істотне значення , суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно до частини 2 та 4 ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років, при цьому дружина , з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Позивачка в підтвердження своїх доводів посилається на те, що відповідач працює у приватних осіб та має регулярний заробіток , але який саме - їй не відомо, оскільки відповідач скриває це . За таких обставин вважає, що останній спроможний сплачувати на утримання дитини щомісячно по 1000 гривень, а на її утримання по 500 гривень щомісячно.

Але суд не може погодитися із такими доводами позивачки, оскільки вони нічим не підтверджені. Але при цьому суд приймає до уваги, що відповідач також не зазначив суму своїх доходів, лише посилаючись на те, що він не спроможний сплачувати аліменти саме у розмірі , який визначила позивачка.

Отже, приймаючи до уваги вищевикладене, той факт, що відповідач проживає разом із матір'ю ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка в силу свого похилого віку також потребує допомоги, керуючись моральними засадами суспільства та принципами розумності та справедливості, суд прийшов до висновку про необхідність

стягнення аліментів на користь позивачки на утримання дитини у розмірі 700 гривень щомісячно , а також на утримання самої позивачки по 300 гривень щомісячно, отже всього , таким чином, сплачувати аліменти на утримання дитини та позивачки по 1000 гривень щомісячно , оскільки вважає, що саме таку суму останній спроможний сплачувати щомісячно. В задоволенні решти позову належить відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 367 п. 1 ЦПК України, ст. ст. 84, 180, 182, 184 Сімейного Кодексу України, суд,-


В И Р І Ш И В :


Позов задовольнити частково.

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Сімферополя , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження , аліменти у розмірі 700 гривень щомісячно , до досягнення дитиною повноліття , починаючи із 29. 01. 2014 року.

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця міста Сімферополя , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1 на її утримання аліменти у розмірі 300 гривень , щомісячно , починаючи із 29 січня 2014 року і до досягнення дитиною трьохлітнього віку.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 243 гривні 60 копійок.

В задоволенні решти позову відмовити.

В порядку ст. 367 ч. 1 п. 1 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим через Алуштинський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту його оголошення, а позивачкою, яка не була присутня в судовому засіданні, в той же строк з дня отримання копії мотивованого рішення суду.


Суддя

Алуштинського міського суду Т.Ф. Гордєйчик


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація