Справа № 121/6966/13-ц
2/121/124/14
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2014 року м. Ялта
Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Берещанського Ю.В., при секретарі - Косенко Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ялта цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтинської міської ради, реєстраційної служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, Управління Державного земельного агентству в м. Ялта, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа Перша ялтинська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку, за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_4, треті особи реєстраційна служба Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, Управління Державного земельного агентству в м. Ялта, про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності в порядку спадкування за законом, за зустрічним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, треті особи реєстраційна служба Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, Управління Державного земельного агентству в м. Ялта, про визнання права власності в порядку спадкування за законом, суд
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом у якому просить визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5 право власності на 1/3 частки спадщини, яка складається з 1/2 частки земельної ділянки площею 0,0789 га, розташованої за адресою АДРЕСА_1 та зобов'язати реєстраційну службу Ялтинського міського управління юстиції АР Крим здійснити реєстрацію земельної ділянки в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5 за ОСОБА_1
У ході судового засідання ОСОБА_1 зменшила позовні вимоги та просила визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_5 право власності на 1/6 частки спадщини, яка складається з земельної ділянки площею 0,0789 га, розташованої за адресою АДРЕСА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 є рідною донькою ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 та після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді 1/2 частки земельної ділянки площею 0,0789 га, розташованої за адресою АДРЕСА_1, яка належала спадкодавцю на підставі Договору дарування частки земельної ділянки укладеного 04.12.2009 р. посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого в реєстрі за № 2295.
При цьому, оскільки спадкодавець померла та не встигла отримати Державний акт на відповідну частку земельної ділянки, на теперішній час вказане унеможливлює видачу нотаріусом свідоцтва про право на спадщину за законом.
ОСОБА_1 та представник ОСОБА_1 у судовому засіданні підтримали вказані позовні вимоги, пояснили, що ОСОБА_1 своєчасно прийняла спадщину у встановленому законом порядку, проте отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті спадкодавця на 1/6 частку спірної земельної ділянки не має можливості, оскільки ОСОБА_5 після укладення Договору дарування не встигла отримати відповідний документ в Управлінні земельних ресурсів м. Ялта, право наступником якого є Управління Державного земельного агентству в м. Ялта.
ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_1 визнали зустрічні позовні вимоги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у частині визнання права власності в порядку спадкування на спірну земельну ділянку.
Представник відповідача Ялтинської міської Ради до зали судового засідання не з'явився про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином, надав клопотання у якому просить розглянути справу за його відсутності відповідно до вимог діючого законодавства та обставин справи.
Представник реєстраційної служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим до зали судового засідання не з'явився про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, причин не явки не повідомив.
Представник Управління Державного земельного агентству в м. Ялта до зали судового засідання не з'явився про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, причин не явки не повідомив.
Відповідачка ОСОБА_3 звернулася до суду з зустрічним позовом у якому просить витребувати на її користь від ОСОБА_1 державний акт на право власності на земельну ділянку серії КМ № 148396, виданий 17.09.2003 р. Ялтинською міською Радою на ім'я ОСОБА_3 на земельну ділянку площею 0,0789 га, розташовану за адресою АДРЕСА_1, кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель та визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом після смерті її матері ОСОБА_5 на 1/6 частку земельної ділянки, площею 0,0789 га, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель.
Зустрічні позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_3 є рідною дочкою ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 та після смерті якої відкрилася спадщина, зокрема у вигляді 1/2 частки земельної ділянки площею 0,0789 га, розташованої за адресою АДРЕСА_1, яка належала спадкодавцю на підставі Договору дарування частки земельної ділянки укладеного 04.12.2009 р. посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого в реєстрі за № 2295.
При цьому, на спірній земельній ділянці розташований житловий будинок № 1 з прилеглими до господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що належав спадкодавцю на підставі Договору дарування частки житлового будинку, посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 від 04.12.2009 р. за реєстровим № 2292 та зареєстрованого в реєстрі прав власності на нерухоме майно Комунальним підприємством Ялтинської міської Ради «Бюро технічної інвентаризації» 28.01.2010 р. під № 126.
Проте, оскільки спадкодавець померла та не встигла отримати Державний акт на відповідну частку земельної ділянки, після здійснення реєстрації технічної документації Управлінням земельних ресурсів в м. Ялта (на теперішній час Управління Державного земельного агентства в м. Ялта), шляхом внесення даних про перехід права власності за Договором дарування до Державного реєстру, на теперішній час вказане унеможливлює видачу нотаріусом свідоцтва про право на спадщину за законом.
У ході судового розгляду справи ОСОБА_3 уточнила позовні вимоги у частині правильного написання прізвища відповідача ОСОБА_4
Представник ОСОБА_3 у судовому засіданні визнала позовні вимоги ОСОБА_1, зустрічні позовні вимоги ОСОБА_4 та підтримала уточнені позовні вимоги у частині визнання права власності за ОСОБА_3 в порядку спадкування на 1/6 частку спірної земельної ділянки, з підстав наведених у зустрічній позовній заяві.
У частині витребування державного акту від ОСОБА_1 представник позивача разом з ОСОБА_1, представником ОСОБА_1 надали суду мирову угоду, просили її затвердити та у вказаній частині зустрічні позовні вимоги не розглядати, провадження припинити.
Відповідач ОСОБА_4 звернувся до суду з зустрічним позовом у якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_5 на 1/6 частку земельної ділянки, площею 0,0789 га, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель.
Зустрічні позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_4 є рідним сином ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 та після смерті якої відкрилася спадщина, зокрема у вигляді 1/2 частки земельної ділянки площею 0,0789 га, розташованої за адресою АДРЕСА_1, яка належала спадкодавцю на підставі Договору дарування частки земельної ділянки укладеного 04.12.2009 р. посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого в реєстрі за № 2295.
При цьому, оскільки спадкодавець померла та не встигла отримати Державний акт на відповідну частку земельної ділянки, після здійснення реєстрації технічної документації Управлінням земельних ресурсів в м. Ялта (на теперішній час Управління Державного земельного агентства в м. Ялта), шляхом внесення даних про перехід права власності за Договором дарування до Державного реєстру, на теперішній час вказане унеможливлює видачу нотаріусом свідоцтва про право на спадщину за законом.
Представник ОСОБА_4 у судовому засіданні визнав позовні вимоги ОСОБА_1, зустрічний позов ОСОБА_3 та підтримав зустрічний позов ОСОБА_4 просив його задовольнити, при цьому пояснював, що ОСОБА_4 своєчасно звернувся з заявою про прийняттям спадщини після смерті матері, при цьому на житловий будинок, який належав за життя спадкодавцю вже отримано свідоцтво про право на спадщину, проте оскільки правовстановлюючі документи на спірну земельну ділянку померла не встигла оформити, на теперішній час не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку у нотаріуса.
Вислухавши думку позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_3, представника ОСОБА_4 та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія КМ № 148396 виданого 17.09.2003 р. Ялтинською міською Радою на підставі рішення 6-ї сесії 24-го скликання Ялтинської міської ради від 31.10.2002 р. № 25, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 001799, ОСОБА_3 належала земельна ділянка площею 0,0789 га, що розташована за адресою АДРЕСА_1, кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель.
04.12.2009 р. між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 укладено Договір дарування посвідчений приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрований в реєстрі за № 2292, за яким ОСОБА_3 передано безоплатно у власність ОСОБА_5 1/2 частку від житлового будинку з прилеглими до цієї частки господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Договір дарування зареєстровано в реєстрі прав власності на нерухоме майно Комунальним підприємством Ялтинської міської Ради «Бюро технічної інвентаризації» 28.01.2010 р. під № 126.
04.12.2009 р. між ОСОБА_3 та ОСОБА_5 укладено Договір дарування частки земельної ділянки посвідчений приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрований в реєстрі за № 2295, за яким ОСОБА_3 передано безоплатно у власність ОСОБА_5 1/2 частку від земельної ділянки площею 0,0789 га, що розташована за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель, яка належала Дарувальнику, на підставі Державного акту.
Згідно відмітки на обороті Державного акту, зробленої приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6, 04.12.2009 р. за реєстровим № 2295 посвідчено Договір дарування на підставі якого право власності на 1/2 частку вищевказаної земельної ділянки переходить до ОСОБА_5
Проте, як вбачається з Державного акту на ньому відсутня відмітка Державного агентства земельних ресурсів у м. Ялта АР Крим про здійснення державної реєстрації права власності на ввказану 1/2 частку спірної земельної ділянки за ОСОБА_5
ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 померла, що підтверджується наявним у матеріалах справи свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_4.
Відповідно до свідоцтв про право на спадщину за законом виданих державним нотаріусом Першої ялтинської державної нотаріальної контори ОСОБА_7, вбачається, що після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 заведено спадкову справу за № 1181/2011 р. та закликані до спадкування за законом діти померлої - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 і частка кожного складає 1/3 частку від спадщини.
01.06.2012 р. державним нотаріусом Першої ялтинської державної нотаріальної контори ОСОБА_7 видано та зареєстровано в реєстрі за № 3-1732 ОСОБА_1 свідоцтво про право на спадщину за законом на 1/3 частку спадкового майна у вигляді 1/2 частки житлового будинку з прилеглими до цієї частки господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належала спадкодавцю на підставі Договору дарування частки житлового будинку, посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 від 04.12.2009 р. за реєстровим № 2292 та зареєстрованого в реєстрі прав власності на нерухоме майно Комунальним підприємством Ялтинської міської Ради «Бюро технічної інвентаризації» 28.01.2010 р. під № 126.
14.06.2012 р. державним нотаріусом Першої ялтинської державної нотаріальної контори ОСОБА_7 видано та зареєстровано в реєстрі за № 3-1848 ОСОБА_3 свідоцтво про право на спадщину за законом на 1/3 частку спадкового майна у вигляді 1/2 частки житлового будинку з прилеглими до цієї частки господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належала спадкодавцю на підставі Договору дарування частки житлового будинку, посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 від 04.12.2009 р. за реєстровим № 2292 та зареєстрованого в реєстрі прав власності на нерухоме майно Комунальним підприємством Ялтинської міської Ради «Бюро технічної інвентаризації» 28.01.2010 р. під № 126.
14.06.2012 р. державним нотаріусом Першої ялтинської державної нотаріальної контори ОСОБА_7 видано та зареєстровано в реєстрі за № 3-1849 ОСОБА_4 свідоцтво про право на спадщину за законом на 1/3 частку спадкового майна у вигляді 1/2 частки житлового будинку з прилеглими до цієї частки господарськими та побутовими будівлями і спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, що належала спадкодавцю на підставі Договору дарування частки житлового будинку, посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 від 04.12.2009 р. за реєстровим № 2292 та зареєстрованого в реєстрі прав власності на нерухоме майно Комунальним підприємством Ялтинської міської Ради «Бюро технічної інвентаризації» 28.01.2010 р. під № 126.
Стаття 182 ЦК України (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) встановлює, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Стаття 392 ЦК України визначає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ч. 1 ст. 717 ЦК України (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.
Відповідно до ч. 1 ст. 722 ЦК України (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) право власності обдаровуваного на дарунок виникає з моменту його прийняття.
Згідно ч. 4 ст. 722 ЦК України (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) прийняття обдаровуваним документів, які посвідчують право власності на річ, інших документів, які посвідчують належність дарувальникові предмета договору, або символів речі (ключів, макетів тощо) є прийняттям дарунка.
Стаття 1218 ЦК України встановлює, що до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно вимог ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
За приписами статей 1258,1268 -1270 цього Кодексу спадкоємці за законом одержують прав на спадкування почергово і приймають спадщину шляхом звернення до нотаріальної контори з відповідною заявою протягом шестимісячного строку з дня відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Згідно ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Відповідно до п. «г» ч. 1 ст. 81 ЗК України (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Згідно вимог ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Стаття 126 ЗК України передбачає, що право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Згідно абз. 1 ч. 3 ст. 17 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в редакції закону на час виникнення спірних відносин) державній реєстрації підлягають заявлені речові права на нерухоме майно за наявності документів, що підтверджують вчинення правочинів щодо таких об'єктів, посвідчених відповідно до закону, або свідчать про наявність інших, передбачених законом підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в редакції закону на час виникнення спірних відносин) датою і часом державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, що зазначається в рішенні державного реєстратора прав, є дата і час внесення даних про присвоєння кадастрового номера об'єкту нерухомого майна, внесення даних про інші речові права, внесення даних про правочини, у зв'язку з якими відбулася зміна власника (власників) об'єкта нерухомого майна та (або) зміна самого об'єкта нерухомого майна.
Згідно вимог ч. 1 та ч. 2 ст. 27 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в редакції закону на час виникнення спірних відносин) дані до розділу Державного реєстру прав вносяться в разі прийняття рішення про державну реєстрацію прав. Державна реєстрація речових прав скасовується в разі припинення дії договору, укладення іншого договору або винесення судом відповідного рішення, про що вносяться дані до Державного реєстру прав.
Відповідно до вимог ч. 4 ст.7 ЗУ «Про Державний земельний кадастр» (в редакції закону на час виникнення спірних правовідносин) зокрема до повноваження територіальних органів центральних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів у районах, містах республіканського (Автономної Республіки Крим) та обласного значення у сфері Державного земельного кадастру належать внесення до Державного земельного кадастру, здійснення державної реєстрації земельних ділянок, ведення поземельних книг та надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, внесення відомостей до Державного земельного кадастру тощо.
Пункт 10 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування» визначає, що відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. Правило ст. 1225 ЦК України про те, що при переході до спадкоємців права власності на житловий будинок, інші будівлі та споруди до них переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, і у розмірі, який необхідний для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом, необхідно розуміти так, що така ділянка переходить у власність або користування спадкоємців, якщо її було надано в установленому порядку, в межах, визначених при наданні, за умови, що спадкодавець не складав заповіту щодо розпорядження земельною ділянкою, належною йому на праві власності.
Пункт 23 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування» визначає, що у разі відмови нотаріусу в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Як роз'яснив Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у своєму листі № 24-75304-13 від 16.05.2013 р. «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» (пункт 3.1.) умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об'єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.
Визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку. Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215, ЦПК України, ст. ст. 182, 328, 392, 717, 722, 1218, 1225, 1268, 1296, 1297 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Ялтинської міської ради, реєстраційної служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, Управління Державного земельного агентству в м. Ялта, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа Перша ялтинська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку - задовольнити.
Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5, за її дочкою, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, податковий номер НОМЕР_1, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на 1/6 (одну шосту) частку земельної ділянки, площею 0,0789 га, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель), що належала ОСОБА_5 на підставі Договору дарування частки земельної ділянки укладеного 04 грудня 2009 року посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого за № 2295.
Задовольнити частково зустрічний позов ОСОБА_3 до ОСОБА_1, ОСОБА_4, треті особи реєстраційна служба Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, Управління Державного земельного агентству в м. Ялта про витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5, за її донькою, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, податковий номер НОМЕР_2, що зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, на 1/6 (одну шосту) частку земельної ділянки, площею 0,0789 га, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель), що належала ОСОБА_5 на підставі Договору дарування частки земельної ділянки укладеного 04 грудня 2009 року посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого за № 2295.
Задовольнити зустрічний позов ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_3, треті особи реєстраційна служба Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, Управління Державного земельного агентству в м. Ялта, про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Визнати право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5, за її сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, податковий номер НОМЕР_3, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 на 1/6 (одну шосту) частку земельної ділянки, площею 0,0789 га, яка розташована за адресою АДРЕСА_1 кадастровий номер 0111900000:01:016:0014, із цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель), що належала ОСОБА_5 на підставі Договору дарування частки земельної ділянки укладеного 04 грудня 2009 року посвідченого приватним нотаріусом Ялтинського міського нотаріального округу ОСОБА_6 та зареєстрованого за № 2295.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя