13.02.2014
У К Р А Ї Н А
НАХІМОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
______________________________________________________________________
Справа № 765/1001/14-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2014 року Нахімовський районний суд м. Севастополя в складі:
головуючого: - судді Семенуха Т.Б.
при секретарі - Кокоревій К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання ВДВС Нахімовського РУЮ у м. Севастополі про тимчасове обмеження виїзду за кордон боржника,
В С Т А Н О В И В:
ВДВС Нахімовського РУЮ у м. Севастополі звернувся до суду з заявою про тимчасове обмеження виїзду за кордон боржника по сплаті аліментів ОСОБА_1 Вимоги мотивовані тим, що на примусовому виконанні у відділі державної служби Нахімовського районного управління юстиції у м. Севастополі знаходиться виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-936/07, який виданий 03.05.2007 року Нахімовським районним судом м. Севастополя про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, починаючи з 05.10.2006 р. Боржник ухиляється від сплати аліментів, станом на 01.11.2013р. має заборгованість у розмірі 39867,04 грн.
ВДВС Нахімовського РУЮ м. Севастополя до суду не з'явився, відповідно до ч.2 ст. 377-1 ЦПК України, суд негайно розглядає подання державного виконавця без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України фіксація судового процесу технічними засобами не здійснювалася.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням,- до виконання зобов'язань.
Пунктом 8 статті 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів.
Крім інших покладених на органи Державної прикордонної служби України завдань, вони також мають право, зокрема, з'ясовувати підстави в'їзду в Україну або виїзду з України, не пропускати через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, які надали завідомо неправдиві відомості під час одержання зазначених документів, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України (пункт 4 статті 20 Закону).
Отже, наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, у тому числі аліментних, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.
Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Зокрема, державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії (стаття 5 Закону).
Разом з цим, статтею 217 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
Вищенаведений аналіз норм вказує на те, що одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця.
19.10.2013р. ВДВС Нахімовського РУЮ у м. Севастополі було відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-936/07, виданого 03.05.2007 року Нахімовським районним судом м. Севастополя про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, починаючи з 05.10.2006 р., але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
ОСОБА_1 рішення суду не виконує, аліменти на утримання сина не сплачує, станом на 01.11.2013р. має заборгованість по сплаті аліментів у розмірі 39867,04 грн.
При зазначених вище обставинах, враховуючи, що на даний час рішення суду про стягнення аліментів не виконано, ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті аліментів, яка є значною, від виконання рішення суду ухиляється, а тому, враховуючи наведені обставини, суд вважає, що подання підлягає задоволенню.
Разом з тим, суд звертає увагу суб'єкту подання на ту обставину, що засвідчена копія ухвали суду про тимчасове обмеження особи (боржника) у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов'язань направляється державним виконавцем до Адміністрації Державної прикордонної служби України, про виконання якої остання повідомляє листом відповідний орган державної виконавчої служби, що узгоджується з Листом Міністерства юстиції України від 06.06.2008 р. N 25-32/507 «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладені на них рішеннями судів».
На підставі ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року № 3857-Х-11, п.2 Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів» від 24 березня 2008 року 3 261\2008, листа Міністерства юстиції України та Адміністрації державної прикордонної служби України «Щодо запровадження єдиного порядку застосування державними виконавцями деяких норм чинного законодавства» від 27 травня 2008 року № 25-32\463, № 25-5347, листа Міністерства юстиції України «Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов'язання, в тому числі зі сплати аліментів, покладених на них рішеннями судів» від 6 червня 2008 року № 25-32\507, ст.5 Закону України "Про виконавче провадження" № 202-ХІУ від 21.04.1999 року, керуючись ст.377-1 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Подання задовольнити.
Встановити тимчасові обмеження у праві виїзду за кордон боржнику ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженцю м. Прага заборонивши йому виїжджати за межі України до врегулювання аліментних зобов'язань.
Виконання ухвали доручити Державній прикордонній службі України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги.
Суддя-підпис
З оригіналом згідно
Суддя Нахімовського районного
суді м. Севастополя Т.Б. Семенуха