Судове рішення #3547250
Справа № 2-884/2008 р

 

                          Справа № 2-884/2008 р.

    РІШЕННЯ

           Іменем     України

        /заочне/

 

       4 грудня  2008  року                       Яготинський районний суд Київської області у складі:

головуючого  судді Литвин Л.І.

при секретарі Ковряк О.О.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м. Яготин справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики  та сплату  відсотків за прострочення грошового зобов'язання

 

ВСТАНОВИВ:

 

             Позивач звернувся до Яготинського районного суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики  та сплату  відсотків за прострочення грошового зобов'язання, в котрій зазначив, що  12 травня  2007 року між ним та  відповідачем  було укладено договір безпроцентної позики, який був посвідчений приватним нотаріусом м. Києва та зареєстрований за № 1212. Відповідно до  п. 1 Договору відповідач отримав від позивача 40 500 гривень та зобов'язувався повернути гроші у термін до 26 травня 2007 року. Після  закінчення вказаного терміну, визначеного договором, позивач звернувся до ОСОБА_2. з проханням повернути борг, проте останній ніяк не зреагував. В подальшому позивач звертався з листом через  нотаріуса. На даний час відповідач  під будь-яким приводом ухиляється від виконання свого зобов'язання, мотивуючи тим, що він не має грошей. Таким чином загальна сума боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми складає 53 812,35  гривень, в зв'язку з чим позивач просив стягнути з відповідача на його користь борг з урахуванням встановленого індексу інфляції і три проценти річних від простроченої суми за весь час прострочення в сумі 53 812, 35 гривень,  стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 20 000 гривень, витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення та понесені витрати пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката у розмірі 2500 гривень.

2

 

           В  судовому засіданні позивач та представник  позивача підтримали  вимоги позову.

Відповідач в судове засідання  не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, причини його неявки суду не відомі.

Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та представника позивача, дослідивши докази, враховуючи, що в справі є достатньо доказів для її заочного розгляду, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково.

         Так, в судовому  засіданні з пояснень позивача та представника позивача, з копії паспорту позивача (а.с.6), з копії договору безпроцентної позики (а.с.7), з розрахунків індексів інфляції (а.с.8), з копії свідоцтва про  одруження та народження позивача (а.с.9,10), з копії поштового повідомлення (а.с.11), з копії квитанцій (а.с.12-13, 15), з  листа Яготинського БТІ від 26.11.08 року (а.с.35) встановлено, що 12 травня 2007 року  між ОСОБА_1 та ОСОБА_2  було укладено договір безпроцентної позики, який був посвідчений приватним нотаріусом м. Києва та зареєстрований за № 1212. Відповідно до  п. 1 Договору відповідач отримав від позивача 40 500 гривень та зобов'язувався повернути гроші у термін до 26 травня 2007 року. Проте, до даного часу відповідач не повернув вказану суму та відмовляється це зробити, мотивуючи відсутністю у нього коштів. Загальна сума боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми складає 53 812,35  гривень.

          В силу ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред'явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня

3

пред'явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.

          Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача в частині стягнення з ОСОБА_2. боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції і три проценти річних від простроченої суми за весь час прострочення в розмірі 53 812 гривень 35 коп. підлягають до задоволення, а вимоги щодо стягнення моральної шкоди у розмірі 20 000 гривень є необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення, оскільки умови договору не передбачають  стягнення моральної шкоди, тому в цій частині позовних вимог необхідно відмовити.

 

         

Керуючись ст.ст.10,60, 209,212, 224, 226 ЦПК України, ст.ст. 610,611, 625,1046,1049 ЦК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

             Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та сплату  відсотків за прострочення грошового зобов'язання задовольнити частково.

          Стягнути  з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  борг з урахуванням встановленого індексу інфляції і три проценти річних від простроченої суми за весь час прострочення в сумі 53 812 ( п'ятдесят три тисячі вісімсот дванадцять) гривень 35 копійок.

          Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 547 (п'ятсот сорок сім) гривень за сплату державного мита та 30 (тридцять) гривень 00 коп. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

         Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  витрати пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката у розмірі 2 500 (дві тисячі п'ятсот) гривень.

          В задоволенні позовних вимог про стягнення моральної шкоди в сумі 20 000 (двадцять тисяч) гривень відмовити за безпідставністю.

 

 

 

 

4

 

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, котра може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

 

           Рішення може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду Київської області шляхом подачі через Яготинський районний суд заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

       

 

     Суддя                                                                               Литвин Л.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація