Справа № 2-0-108/08
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
10 грудня 2008 р. м.Вінниця
Вінницький районний суд в складі:
головуючого судді: Ганкіної І.А.
при секретарі: Барановій О. М.
з участю заявника: ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 з викликом заінтересованих осіб : представників Мізяківсько- Хутірської сільської ради Вінницького району, відділу РАЦС Вінницького районного управління юстиції про встановлення факту родинних відносин та внесення змін в актовий запис про народження, -
В с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою з викликом заінтересованих осіб : представників Мізяківсько- Хутірської сільської ради Вінницького району, відділу РАЦС Вінницького районного управління юстиції про встановлення факту родинних відносин та внесення змін в актовий запис про народження, посилаючись на те, що вона народиласьІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1. Актовий запис про її народження був вчинений за заявою матері і запис в графі « батько» виконаний без зазначення імені, прізвища та по батькові батька, у відповідній графі в свідоцтві про народження стоїть прочерк.
Як зазначає заявителька в своїй заяві, що її батько - ОСОБА_3 та мати - ОСОБА_4 проживали разом однією сім»єю, але без реєстрації шлюбу.
Вона разом з батьками з народження проживала в АДРЕСА_1.
Батько ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , завжди визнавав її, ОСОБА_1 заявительку по справі своєю рідною донькою, виховував її, надавав матеріальну допомогу .
Після його смерті відкрилась спадщина , однак оформити свої спадкові права, як спадкоємець першої черги за законом ОСОБА_1 - заявителька по справі не має можливості, оскільки в свідоцтві про її народження відсутній запис про її батька ОСОБА_3., крім того не має можливості самостійно отримати копію свідоцтва про смерть батька в органах РАГС.
Мати ОСОБА_3. померла ІНФОРМАЦІЯ_2
В зв»язку з даними обставинами ,вона заявителька по справі змушена була звернутися до суду з вищезазначеною заявою .
Факт про встановлення якого просить встановити заявниця, має для неї юридичне значення, оскільки надає їй право для звернення з заявою до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину.
В попередньому судовому засіданні заявник ОСОБА_1 вимоги заяви підтримала на підставі викладених обставин, просила ухвалити рішення про її задоволення в повному об'ємі.
Заінтересовані особи представники Мізяківсько - Хутірської сільської ради та відділу РАЦС Вінницького районного управління юстиції в судове засідання не з»явилися надали суду заяви в якій вимоги заяви ОСОБА_1 визнали, проти їх задоволення не заперечують, просили слухати справу у відсутність їх представника.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення заявника ОСОБА_1, свідка ОСОБА_2, яка підтвердила той факт, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 дійсно був батьком ОСОБА_2, проживали разом за адресоюАДРЕСА_1, він її виховував , матеріально забезпечував . Причина відсутності запису в графі « батько» в свідоцтві про народження заявительки по справі свідкові ОСОБА_3. не відомо. Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява підлягає до задоволення зі слідуючих підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини .
ІНФОРМАЦІЯ_1 вАДРЕСА_2 народиласьОСОБА_3 що підтверджується копією свідоцтва про народження , серія НОМЕР_1 від 01.02.1967 року ( а.с.6 ) .
Батьками її є , матиОСОБА_4 та батько -ОСОБА_5 які проживали єдиною сім»єю, але без реєстрації шлюбу .
Відповідно до вищезазначеного свідоцтва про народження в графі «батько» відсутній запис імені , прізвища та по батькові батька заявительки по справі.
Відповідно до погосподарських книг по Мізяківсько -Хутірській сільській раді Вінницького району та області головою двору булаОСОБА_2 , а прописаними значились ОСОБА_4- чоловік голови двору, ОСОБА_1 -донька з сім»єю - чоловік ОСОБА_1та двоє дітей ( а.с. 11 -17) .
Згідно запису акту про смерть за НОМЕР_1від 13.02.1996 року в с. АДРЕСА_1 в віці 58 років помер ОСОБА_4 ( а.с.24) .
ІНФОРМАЦІЯ_2померла мати заявительки по справі - ОСОБА_3 що підтверджується копією свідоцтва про смерть, серія НОМЕР_1 від 24.07.2006 року (а.с.7)
Сільська радаАДРЕСА_1 своїми довідками за № 1749, 1750, 1751, 1752 від 29.10.2008 року підтверджує той факт, що ОСОБА_3дійсно являвся батьком ОСОБА_2, з яким вона та її мати ОСОБА_3. проживала з дня народження однією сім»єю, були зареєстровані та вели спільне господарство за адресою АДРЕСА_1 . Поховання свого батька ОСОБА_3 проводила ОСОБА_1 - донька померлого (а.с.9 -10) .
Дані правовідносини регулюються:
- п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України, згідно з яким, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, а також про встановлення інших фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Оскільки в судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт :
ОСОБА_3 який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 вАДРЕСА_1 та ОСОБА_2 були рідними між собою як донька та батько , а встановлення його має юридичне значення для заявниці , то з метою забезпечення реалізації її спадкових прав, які підлягають судовому захисту, суд вважає за необхідне встановити факт родинних відносин, про який просить заявниця.
Керуючись ст.ст. 11, 15, 59, 60, 130, 174, 209, 214, 215, 256, 259 ЦПК України, суд -
В и р і ш и в :
Заяву задоволити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, факт того, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідним батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Зобов»язати відділ реєстрації актів цивільного стану Вінницького районного управління юстиції Вінницької області внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_1 від 01 лютого 1967 року за НОМЕР_1вказавши у графі « батько» -ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя: