Справа № 2о-62/2008
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 квітня 2008 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Кравця В.І.
при секретарі Карплюк Г.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Гайсин справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Семиріцька сільська рада, ОСОБА_2 про встановлення фактів прийняття спадщини та родинних відносин, -
встановив:
15.02.2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даною заявою, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті матері ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яку вона в шестимісячний термін з дня відкриття спадщини прийняла до свого фактичного управління, проте через розбіжність записів прізвища матері в її свідоцтві про народження та про смерть останньої, не може реалізувати право на спадщину.
В судовому засіданні заявниця просила суд задовольнити її вимоги , посилаючись на обставини викладені в заяві.
Представник Семиріцької сільської ради вимоги заявниці вважав обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
ОСОБА_2 проти задоволення вимог заяви ОСОБА_1 не заперечувала.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з таких міркувань.
Встановлено, що в свідоцтві про народження заявниці ОСОБА_1 вказане ім'я матері ОСОБА_3 , що не збігається з даними актового запису про смерть останньої, в якому її ім'я зазначене як ОСОБА_3 (а.с.5). Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, в фактичне управління якою протягом шести місяців вступив її дочка ОСОБА_1 (а.с.3,5). Інша спадкоємиця першої черги за законом ОСОБА_2 та органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини не оспорюють право заявниці на спадщину.
Правовідносини регулюються :
ст. 256 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановленні факти , від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до п.4 п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, що набрав чинності з 1.01.2004 року передбачають, що він застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності, а правила спадкового права тільки до спадщини, яка відкрилась , але не була прийнята до набрання ним чинності, то спірні правовідносини регулюються ст. ст. 529, 549 ЦК України (в ред.1963року) за змістом яких дитина померлого є спадкоємцем першої черги, та вважається , що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично в шестимісячний термін з дня відкриття спадщини вступив у фактичне управління спадковим майном.
За встановлених обставин та з метою захисту законних прав заявниці на спадщину необхідно встановити факт, що вона є дочкою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 ОСОБА_3 та факт прийняття нею спадщини після померлої матері.
На підставі ст. ст. 529 , 549 ЦК України ( в ред.1963року), ст. 256 ЦПК України ,керуючись ст. 209, 213 - 215 ЦПК України, суд ,-
вирішив:
Заяву задоволити .
Встановити факт , що ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с. Хороше Липовецького району Вінницької області, є дочкою померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 ОСОБА_3 .
Встановити факт , що ОСОБА_1, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с. Хороше Липовецького району Вінницької області, прийняла спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 матері ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя