Судове рішення #3545976
Справа № 2-278/2008

Справа № 2-278/2008

 

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

 

8 квітня 2008 року          Гайсинський районний суд Вінницької області

                    в складі: головуючого судді  Кравця В.І.

                          при секретарі Карплюк Г.П.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог  Носовецька сільська рада про встановлення факту проживання однією сім'єю та визначення додаткового строку для прийняття спадщини , -

 

встановив:

 

      11.02.2008 року ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом вказуючи, що для оформлення спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 з якою вона проживала однією сім'єю з 2000 року, вела спільний побут та здійснила її поховання, їй необхідно встановити факт проживання з ОСОБА_2 однією сім'єю , визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, пропущений в зв'язку з юридичною необізнаністю та відсутністю правовстановлюючих документів, що засвідчують її  право на спадщину.

 В судовому засіданні  позивачка вимоги позову підтримала ,посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

 Відповідачка ОСОБА_3 вимоги позову визнала повністю.

 Представник Носовецької сільської ради в судове засідання не з'явився, подав на ім'я суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, у задоволенні вимог позову не заперечував.

       Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали однією сім'єю , вели спільне господарство з 2000 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 року - дня смерті останньої (а.с.8). Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді земельного та майнового паю (а.с.3), однак позивачка не звернулася в шестимісячний строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини в зв'язку з юридичною необізнаністю та відсутністю документів, що засвідчують її право на спадкове майно .  

     Спірні правовідносини регулюються :                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

-ст. 256  ч.2 ЦПК України визначає, що  судовим порядком можуть бути встановленні факти , від  яких залежить  виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого  порядку їх встановлення.

-  ст. 1272 ЦК України  за змістом якої : за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної  причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .

      Встановлення факту проживання позивачки з ОСОБА_2 однією сім'єю та визначення додаткового строку для прийняття спадщини дозволяє їй реалізувати право на спадщину.

На підставі ст. 1272 ЦК України, ст. 256 ч.2 ЦПК України , керуючись ст.209, 213 - 215 ЦПК України, суд -

вирішив:

      Позов задовольнити повністю.

      Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,  проживала однією сім'єю з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Носівці Гайсинського району Вінницької області з 2000 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

      Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження , додатковий строк тривалістю два місяці для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 ОСОБА_2.

      Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація