П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/0523/92/12
20 лютого 2012 року Київський районний суд м. Донецька в складі:
Головуючого судді - Рассуждай Я.М.,
розглянув у скороченому судовому засіданні в залі Київського районного суду м. Донецька справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради про перерахунок та виплату недоотриманої пенсії особі, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Київського району м. Донецька м. Донецька з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради про перерахунок та виплату недоотриманої пенсії особі, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи, мотивуючи заявлені вимоги тим, що він учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії - інвалідом 3 групи та знаходиться на обліку в Київському УПСЗН м. Донецька , відповідно до ст.48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на одноразової допомоги, за шкоду, завдану здоров'ю, внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі 30 мінімальних заробітних плат та єдиноразової компенсації на оздоровлення розмірі 28 230,00 грн.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, соціальний захист потерпілого населення, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-ХІІ (далі - Закон № 796-ХІІ).
Статтями 63,48 Закону № 796-ХІІ передбачено, що фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього закону здійснюється за рахунок Державного бюджету України. Щорічна допомога на оздоровлення сплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання громадянина.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256 був затверджений Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, і встановлено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належить питання праці та соціального захисту населення.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягають застосуванню норми статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та законодавство щодо розмірів мінімальних заробітних плат на відповідні роки, а не вказані Постанови КМУ.
Крім того, зі змісту вимог законів України про державний бюджет України на 2004-2005, 2007-2008 роки вбачаються обмеження щодо можливостей застосування розміру мінімальної заробітної плати з метою реалізації статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», такі обмеження відповідними рішеннями Конституційного суду України визнавались неконституційними.
Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для суддів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,4,8,10,11,17,158-163, 183-2 КАС України, Конституцією України, ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» в редакції Закону від 14 червня 2011 року, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради про перерахунок та виплату недоотриманої пенсії особі, яка постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи - задовольнити у повному обсязі.
Дії Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради, пов'язані з відмовою ОСОБА_1 у перерахунку та доплаті одноразової допомоги, за шкоду, завдану здоров'ю, внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі 30 мінімальних заробітних плат та єдиноразової компенсації на оздоровлення у розмірі 28 230 (двадцять вісім тисяч двісті тридцять) грн. 00 коп. - визнати неправомірними.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради виконати перерахунок сум належної ОСОБА_1 одноразової допомоги за шкоду, завдану здоров'ю, внаслідок Чорнобильської катастрофи у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради виконати перерахунок сум належної ОСОБА_1 виплатити єдиноразову компенсацію на оздоровлення у розмірі 28 230 (двадцять вісім тисяч двісті тридцять) грн. 00 коп..
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Київський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
СУДДЯ Я.М.Рассуждай