Справа № 148/6162/13-ц Провадження № 22-ц/772/712/2014Головуючий в суді першої інстанції:Карнаух А. П.
Категорія: 27Доповідач: Камзалов В. В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" лютого 2014 р. м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Камзалова В.В.
Суддів: Іванюка М.В., Берегового О.Ю.
При секретарі: Руденко О.М.
Розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства комерційний банк ( далі ПАТ КБ) « Приватбанк» на ухвалу судді Тульчинського районного суду від 11 грудня 2013 року про повернення позовної заяви, -
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою судді Тульчинського районного суду від 11 грудня 2013 року ПАТ КБ « Приватбанк» повернута його позовна заява до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, оскільки позивачем не були виконані вимоги, викладені в ухвалі судді від 18 листопада 2013 року, в якій зазначено, що позивачем не доданий до позовної заяви оригінал довіреності.
Не погодившись з ухвалою судді, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив ухвалу скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 42 ЦПК України представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами : довіреністю фізичної особи ; довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника.
В ч. 5 цієї статті вказано, що оригінали документів зазначених у цій статті, або копії з них, посвідчені суддею, приєднуються до справи.
Колегія суддів вважає, що позивачем додано до позовної заяви належно посвідчена копія довіреності, а тому у судді не було підстав повертати позовну заяву позивачеві.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства комерційний банк « Приватбанк» - задовольнити.
Ухвалу судді Тульчинського районного суду від 11 грудня 2013 року скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді: