Справа № 115/6082/13-ц
Провадження № 2/115/74/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
"31" січня 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., при секретарі Золотарьова А.С., за участю прокурора Насрулаєва А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Сакської міжрайонної прокуратури Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Сакської міської ради Автономної Республіки Крим, Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим до виконавчого комітету Сакської міської ради Автономної Республіки Крим, ОСОБА_1 про визнання незаконними та скасування рішень, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно,
Встановив:
У жовтні 2013 року Сакська міжрайонна прокуратура Автономної Республіки Крим в інтересах держави в особі Сакської міської ради АР Крим, Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим звернулася до суду із позовом до виконавчого комітету Сакської міської ради АР Крим, ОСОБА_1 про визнання незаконними та скасування рішень, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
Свої вимоги мотивує тим, що рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 24 грудня 2009 року № 1024 погоджено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1, забудовник ОСОБА_1; рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 22 липня 2010 року № 562 оформлено право приватної власності ОСОБА_1 на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1; на підставі останнього рішення ОСОБА_1 видано Свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії САС № 273425 на зазначений житловий будинок та зареєстровано за ним право власності на нього у КРП «БРТІ м. Євпаторії». Зазначив, що під час перевірки було установлено, що вказані рішення прийняті виконавчим комітетом Сакської міської ради в порушення вимог діючого законодавства, що діяло у відповідний час.
Вважав, що рішення виконавчого комітету Сакської міської ради від 24 грудня 2009 року № 1024 є незаконним з тих підстав, що воно прийнято у порушення вимог ст.ст. 26, 301 ЗУ «Про планування та забудову територій», п. 3 Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. N 1035, п. 7.4. розділу 4 Регіональних правил забудови і використання територій в АР Крим, та п. 2.2 Тимчасового порядку погодження прийняття в експлуатацію завершених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого рішенням Сакської міської ради від 30 листопада 2009 року № 9.
Таким чином, виконавчий комітет прийняв рішення про прийняття в експлуатацію житлового будинку, який зведений ОСОБА_1 самочинно, тобто без дозволу на виконання будівельних робіт, оскільки на момент його прийняття у забудовника були відсутні документи, які б підтверджували його право власності чи користування на земельну ділянку.
Рішення виконавчого комітету Сакської міської ради від 22 липня 2010 року № 562 вважає таким, що не відповідає вимогам законодавства виходячи з того, що воно прийнято всупереч вимогам абз. 1 п.п. а) п. 6.1 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002 N 7/5, а саме оформлено право власності відповідача на новозбудований житловий будинок за відсутності у забудовника документу, що посвідчує право власності на землю та рішення про відведення земельної ділянки, на якій зведено це нерухоме майно.
Раніше, 26 квітня 2011 року, Сакським міжрайонним прокурором принесенні протести на спірні рішення, які були задоволенні Сакською міською радою шляхом скасування рішень виконкому, проте рішення міської ради постановою Сакського міськрайонного суду АР Крим від 30 червня 2011 року визнанні протиправними та скасовані. Прокурор позбавлений можливості оскаржити зазначене рішення суду, оскільки не був залучений до участі у справі, як наслідок пропустив строк на оскарження.
Спірні рішення порушують права та інтереси Сакської міської ради, а саме порушення полягають у неправомірному, всупереч встановленому законом порядку прийнятті в експлуатацію та оформлення права власності ОСОБА_1 на об'єкт нерухомості, розташований на землях комунальної власності Сакської міської ради.
Вважав, що спірними рішеннями також порушені інтереси Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим, оскільки неправомірне рішення виконкому Сакської міської ради про погодження прийняття будинку в експлуатацію призвело до фактичного необґрунтованої видачі ОСОБА_1 сертифікату відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правилам.
Свідоцтво про право власності на нерухоме майно має бути визнане недійсним, оскільки видане на підставі незаконних рішень органу місцевого самоврядування.
На зазначених підставах просив задовольнити позов.
У судому засіданні прокурор Насрулаєв А.А. просив задовольнити позов, пославшись на ті ж обставини, що й зазначені у позовній заяві. Крім того, зазначив, що підставою для звернення до суду із даним позовом є порушення інтересів держави в особі Сакської міської ради АР Крим, Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим, які полягають у введенні в експлуатацію самочинного будівництва, видачі на нього правовстановлюючого документу на землях комунальної власності. Інспекція державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим внаслідок прийняття відповідачем незаконного рішення неправомірно видала ОСОБА_1 сертифікат відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правилам. Основною підставною для визнання незаконними спірних рішень є відсутність у ОСОБА_1 правовстановлюючого документу на підтвердження права користування або власності на земельну ділянку.
Представник Сакської міської ради АР Крим Коваль М.І., у судовому засіданні яке відбулося 17 січня 2014 року, проти задоволення позову не заперечував та пояснив, що спірні рішення порушують право міської ради на здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності.
Представник Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим Калініченко В.А. до суду не прибула, натомість направила письмові пояснення із клопотанням про розгляд справи у її відсутності. Зі змісту письмових пояснень слідує, що забезпечення реалізації державного контролю за дотриманням встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів на території АР Крим, як на момент виникнення спірних правовідносин, так і на даний час, покладено на Інспекцію ДАБК. На підставі довідки про погодження прийняття в експлуатацію, виданої на основі рішення виконкому Сакської міської ради від 24 грудня 2009 року № 1024, яке було прийняте із порушенням вимог законодавства, інспекцією було видано ОСОБА_1 сертифікат відповідності. Таким чином, сертифікат відповідності був виданий у порушення діючого законодавства, в наслідок чого порушено інтереси держави в особі Інспекції ДАБК. З огляду на викладене, позовні вимоги прокурора підтримала.
Відповідач виконавчий комітет Сакської міської ради АР Крим до суду свого представника не направив, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 проти задоволення позову заперечувала з тих підстав, що у її довірителя є право користування земельною ділянкою, на якій він збудував житловий будинок, таке право підтверджене рішенням суду про визнання порядку користування земельною ділянкою між попередніми власниками житлового будинку. Виходячи із конкуренції підзаконних нормативних актів, а саме Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. N 1035, Регіональних правил забудови і використання територій в АР Крим, Тимчасового порядку погодження прийняття в експлуатацію завершених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого рішенням Сакської міської ради від 30 листопада 2009 року № 9, перший акт має більшу юридичну силу. Тимчасовим порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт не було передбачено подання документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля загальною площею до 100 кв.м. З огляду на діюче законодавство України виконком Сакської міської ради жодним чином не порушив інтересів держави в особі Сакської міської ради та Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим. Також просила застосувати наслідки спливу строків позовної давності, оскільки прокурор був обізнаний про спірні рішення ще у 2010 році.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Факт самочинного будівництва ОСОБА_1 у 2007 року житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 підтверджується як поясненнями сторін, так і матеріалами даної цивільної справи.
18 грудня 2009 року ОСОБА_1 звернувся до виконавчого комітету Сакської міської ради із заявою про погодження прийняття в експлуатацію житлового будинку.
Рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 24 грудня 2009 року № 1024 погоджено ОСОБА_1 прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку літ. «М», розташованого за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 65,1 кв.м, жилою площею 42,8 кв.м. Відділ архітектури та містобудування Сакської міської ради зобов'язано оформити та видати ОСОБА_1 довідку про погодження прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію за адресою: АДРЕСА_1.
Зазначене рішення прийнято органом місцевого самоврядування на підставі п. 4 Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. N 1035 (далі Тимчасовий порядок).
Вказаний Тимчасовий порядок встановлював механізм та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених забудовниками - фізичними особами у період з 5 серпня 1992 р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт, на підставі заяви про прийняття в експлуатацію, яку подано до 31 грудня 2010 року.
Відповідно з п. 3 Тимчасового порядку (у редакції на момент виникнення спірних правовідносин) для одержання сертифіката забудовник разом із заявою за формою згідно з додатком 2 подає інспекції державного архітектурно-будівельного контролю: 1) на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 200 кв. метрів включно, кількість надземних поверхів яких не перевищує двох, з господарськими спорудами і будівлями загальною площею до 100 кв. метрів включно: довідку про погодження прийняття приватної будівлі в експлуатацію, видану на підставі рішення виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за формою згідно з додатком 3; технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації.
Цим Тимчасовим порядком подання документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля загальною площею до 100 кв.м не передбачено.
Відповідно 2.2 Тимчасового порядку погодження прийняття в експлуатацію завершених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого рішенням Сакської міської ради від 30 листопада 2009 року № 9, визначено, що для отримання довідки про погодження прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію забудовник або уповноважена ним особа подає заяву до виконкому про погодження прийняття приватної споруди в експлуатацію із наданням наступних документів: на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки загальною площею до 200 кв. метрів включно, кількість надземних поверхів яких не перевищує двох, з господарськими спорудами і будівлями загальною площею до 100 кв. метрів включно: технічний паспорт приватної будівлі, виданий бюро технічної інвентаризації, з урахуванням поточних змін на момент розгляду; документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розташована приватна будівля.
29 грудня 2009 року виконавчим комітетом Сакської міської ради ОСОБА_1 було видано довідку про погодження прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. У довідці зазначено, що об'єкт нерухомості розташований на земельній ділянці загальною площею 473,45 кв.м та у межах, визначених на підставі рішення Сакського районного народного суду Республіки Крим від 14 квітня 1992 року.
20 квітня 2010 року Інспекцією державного архітектурного-будівельного контролю в АР Крим ОСОБА_1 видано Сертифікат відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правил № КР000901, яким засвідчено відповідність закінченого будівництвом об'єкта житлового будинку садибного типу літ. «М» загальною площею - 65,1 кв.м в т.ч. житловою площею 42,8 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 державним стандартам, будівельним нормам і правилам.
Посилання прокурора на порушення виконавчим комітетом норм ст.ст. 26, 301 ЗУ »Про планування та забудову територій», п. 3 Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. N 1035 є безпідставними, оскільки саме останнім нормативним документом фізичним особам за певних умов дозволено здавати в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених забудовниками у період з 5 серпня 1992 р. до 1 січня 2008 р. без дозволу на виконання будівельних робіт, на підставі заяви про прийняття в експлуатацію, яку подано до 31 грудня 2010 року.
Твердження прокурора про відсутність у ОСОБА_1 права користування земельною ділянкою, на якій він звів житловий будинок спростовуються наступним.
Рішенням Сакського районного народного суду Республіки Крим від 14 квітня 1992 року позивачу ОСОБА_5 і відповідачам ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, як співвласникам житлового будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, визначений порядок користування земельною ділянкою, а саме: позивачу виділено у користування ділянку № 1 - 97,6 кв.м, ? ділянки № 3, яка відводиться у загальне користування № 5,3 кв.м., площа під будівлями - 64,9 кв.м, ? ділянки № 2, яка відводиться у загальне користування - 9,75 кв.м, а всього - 177,55 кв.м; відповідачам виділено у користування ділянку ? ділянки № 2, яка відводиться у загальне користування 9,75 кв.м, ? ділянки № 3, яка відводиться у загальне користування - 5,3 кв.м, ділянка № 5-221,9 кв.м, проща під будівлями - 78,8 кв.м, ділянка № 4 - 157,7 кв.м, а всього - 473,45 кв.м.
З огляду на зазначене вище рішення суду ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 мали право користування земельною ділянкою, розташованою за адресою: АДРЕСА_1.
Рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 12 грудня 1997 року № 448 ОСОБА_5 передано безкоштовно у приватну власність для будівництва та обслуговування жилого будинку і господарських споруд земельну ділянку площею 177,6 кв.м по вул. В.Селянська.
Вказане рішення органу місцевого самоврядування фактично підтверджує, що земельна ділянка, на якій розташований житловий будинок, має цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
Як пояснила представник відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 ОСОБА_10 02 березня 2006 року стала власником ? частки житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 на підставі рішення суду у порядку спадкування майна померлих ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8
Відповідно з ч. 2 ст. 377 ЦК України (в редакції станом на 02.02.2006) якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.
Після набрання рішенням законної сили до ОСОБА_10 перейшло право користування земельною ділянкою площею 473,45 кв.м, яка розташована по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування ? частки належного житлового будинку.
ОСОБА_1 на підставі рішення Сакського міськрайонного суду АР Крим від 13 червня 2006 року є власником зазначеного вище нерухомого майна, право власності зареєстроване у Євпаторійському МБРТІ 25 липня 2006 року. Як наслідок до нього також перейшло право користування земельною ділянкою з огляду на норми ст. 377 ЦК України.
Таким чином, про існування права користування ОСОБА_1 земельною ділянкою на момент прийняття рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 24 грудня 2009 року № 1024, правомірності видачі довідки про погодження прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію від 29 грудня 2009 року, Сертифікату відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правил № КР000901 від 20 квітня 2010 року свідчить рішення Сакського районного народного суду Республіки Крим від 14 квітня 1992 року та рішення судів про визнання за ОСОБА_10 і ОСОБА_1 права власності на 1/2 частку зазначеного вище житлового будинку.
Встановлені обставини підтверджують правомірність користування ОСОБА_1 земельною ділянкою, на якій він збудував хоча і без відповідних дозволів житловий будинок.
Крім того, як слідує із висновку № 06 судової будівельно-технічної експертизи у цивільній справі № 2-0117-2360/2011 житловий будинок літ. «М» по вул. Верхньоно-Селянській в м. Саки, розташований в границях земельної ділянки, виділеної у користування ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на підставі рішення Сакського районного суду АР Крим від 14 квітня 1992 року.
На підставі рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 22 липня 2010 року № 562 оформлено право приватної власності за ОСОБА_1 на житловий будинок літ «М» загальною площею 65,1 кв.м, житловою площею 42,8 к.м, розташований за адресою: АДРЕСА_1 Доручено КРП «БРТІ м. Євпаторії» оформити свідоцтво про право приватної власності встановленого зразку на зазначений житловий будинок за ОСОБА_1
Зазначене рішення прийнято органом місцевого самоврядування на підставі Сертифікату відповідності державним будівельним нормам, стандартам та правил № КР000901 від 20 квітня 2010 року п.п. 1 п. 6.1 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказ Міністерства юстиції України 07.02.2002 N 7/5 (далі - Тимчасове положення).
Відповідно із п.п а) п. 6.1 Тимчасове положення (в редакції станом на 19.05.2010) передбачено, що оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності органами місцевого самоврядування фізичним особам та юридичним особам на новозбудовані, перебудовані або реконструйовані об'єкти нерухомого майна за наявності акта про право власності на землю або рішення про відведення земельної ділянки для цієї мети та за наявності документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
Як зазначалося вище, відповідач ОСОБА_1 на момент прийняття спірного рішення мав право користування земельною ділянкою, хоча і належним чином не посвідчене, як наслідок мав право використовувати її за цільовим призначенням, у тому числі споруджувати у встановленому відповідним законодавством порядку житлові будинки.
Відповідно до ст. 31 ЗУ «Про місцеве самоврядування» до делегованими повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать участь у прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у порядку та у випадках, встановлених законом.
Таким чином спірні рішення прийняті виконавчим комітетом у спосіб та в порядку визначеними ЗУ «Про місцеве самоврядування», як наслідок відсутні правові підстави для їх визнання незаконним та скасування.
Крім того, 08 листопада 2013 року Сакський міськрайонний суду АР Крим постановив рішення за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_1, ОСОБА_1, Сакської міської ради АР Крим, виконавчого комітету Сакської міської ради АР Крим, яким відмовив у задоволенні вимог про визнання незаконними рішень виконавчого комітету Сакської міської ради від 24 грудня 2009 року № 1024 та від 22 липня 2010 року № 562. Свою позицію обґрунтував тим, що рішення прийнятті у межах делегованих повноважень. Ухвалою Апеляційного суду АР Крим від 14 березня 2013 року зазначене рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Зважаючи на те, що відсутні підстави для визнання незаконними та скасування спірних рішень Свідоцтво про право власності на нерухоме майно серії САС № 273425 видане 18 листопада 2010 року ОСОБА_1 на підтвердження права власності на житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, АР Крим визнанню недійсним не підлягає.
Відповідно з ч.ч. 1, 2 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
Відповідно до п. 34) ч. 1 ст. 25 ЗУ «Про місцеве самоврядування» до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно зі ст. 12 ЗК України визначені повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин.
За змістом п. 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 923 (у редакції на момент виникнення спірних правовідносин) сертифікат відповідності являє собою документ, який лише засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.
У судовому засіданні прокурор та представник Сакської міської ради, з огляду на передбачений цивільним процесуальних законодавством обов'язок доказування і подання доказів, не довели жодним чином факту порушення або обмеження будь-якого права чи інтересу держави в особі Сакської міської ради Автономної Республіки Крим та Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим.
Щодо заяви представника відповідача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 про застосування наслідків спливу строку позовної давності.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.
Згідно із ч. 2 ст. 45 ЦПК України прокурор здійснює у суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії цивільного процесу.
За змістом ч. 1 ст. 46 ЦПК України органи, які відповідно до ст. 45 цього Кодексу, звернулися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах, мають процесуальні права й обов'язки особи, в інтересах якої вони діють.
Отже, норми, установлені ч. 1 ст. 261 ЦК України щодо початку перебігу позовної давності, поширюються на звернення прокурора до суду із заявою про захист державних інтересів; перебіг позовної давності в такому разі починається від дня, коли прокурор довідався або міг довідатися про порушення інтересів держави.
Судом безспірно встановлено, що Сакська міжрайонна прокуратура дізналася про існування спірних рішень 14 березня 2011 року, а саме після звернення ОСОБА_5 до прокуратури із заявою про вжиття заходів щодо прокурорського реагування щодо незаконного оформлення ОСОБА_1 права власності на житловий будинок.
З огляду на викладене позивач не пропустив строк позовної давності для звернення до суду із даним позовом.
На підставі викладеного, відповідно зі ст. 31 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 21 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 88, 209, 212 - 215 ЦПК| України, суд
Вирішив:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Смолій А. М.