Судове рішення #35381070

Справа № 114/206/14-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.02.2014року смт. Роздольне


Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді - Абеляшева О.В.,

при секретарі - Оголь О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,


встановив:


Позивачка звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач є рідним батьком спільної дитини сторін по справі - ОСОБА_3. Рішенням Залізничного районного суду м. Сімферополь з відповідача було стягнуто аліменти на утримання дитини до повноліття, на теперішній час дитина проходить навчання у вищому навчальному закладі на денній формі навчання, дитина знаходиться на утриманні матері, відповідач перестав надавати матеріальну допомогу після досягнення дитиною повноліття, ОСОБА_1 не в змозі сама утримувати дитину, у зв'язку з чим позивачка просить задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини до досягнення нею 23 років.

Позивачка у судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи без її участі, на задоволенні позовних вимог наполягала.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Згідно ч.2 ст. 197 ЦПК фіксування судового засідання матеріально-технічними засобами не проводилось.

Дослідивши наявні в справі документи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 18.02.2011 року, сторони по справі є батьками ОСОБА_3.

Відповідно до довідок Кримського республіканського Вищого навчального закладу «Сімферопольський технікум радіоелектроніки» №712 від 05.12.2013 року та №102 від 24.12.2013 року, ОСОБА_3 є студентом 3 курсу вказаного навчального закладу, проходить навчання на денній формі, повний курс навчання складає з 01.09.2011 року по 01.02.2015 рік, стипендію не отримує.

Відповідно до довідки Житлово - будівельного кооперативу м. Сімферополь №92, ОСОБА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, має на утриманні трьох дітей.

Відповідно до довідки Сакського міжрайонного управління водного господарства №1-06/18 від 09.01.2014 року, ОСОБА_2 працює на посаді машиніста насосних установок Новоселівської експлуатаційної ділянки Сакського міжрайонного управління водного господарства з 22.02.2012 року та по теперішній час.

Відповідно до ст. 193 Сімейного кодексу України влаштування дитини до закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу не припиняє стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням. Якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах.

Згідно із ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

На підставі ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, можливість сплачувати відповідачем аліменти та можливість позивачки у повному обсязі утримувати дитину, оскільки позивачка вимагає сплати аліментів на забезпечення належного існування, виховання та забезпечення дитини та відповідач не надає допомоги на утримання дитини, а також беручи до уваги інші обставини, що мають істотне значення, суд вважає за доцільне позов задовольнити та стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини на час навчання у розмірі 1/6 частини від всіх видів доходів ОСОБА_2

Судові витрати підлягають розподілу за правилами ст. 88 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 104, 105, 112, 113, 114, 180, 184 Сімейного кодексу України, ст.10, 11, 15, 60, 197, 213-215, 367 ЦПК України, суд


вирішив:


Позов - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Душанбе Таджикистану на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4, у розмірі 1/6 частини від всіх видів доходів ОСОБА_2 щомісячно, але не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 27.01.2014 року до досягнення дитиною двадцяти трьох років.

Право на утримання припиняється у разі припинення навчання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 243,60 гривень.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання до Роздольненського районного суду АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація