Справа № 114/117/14-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.02.2014року с. м. т. Роздольне
Роздольненський районний суд АР Крим у складі:
головуючого судді - Абеляшева О.В.,
при секретарі - Ігнат'євій Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів ,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до Роздольненського районного суду з позовом до відповідача ОСОБА_2, просить суд розірвати шлюб укладений між нею та відповідачем , стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 в твердій грошовій сумі, в розмірі 1000 гривень, щомісячно. Позов мотивований тим, що сторони зареєстрували шлюб 13 грудня 2008 року, від шлюбу мають неповнолітню дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якого є відповідач. Подружні відносини фактично припинені, сторони мешкають окремо. Дитина проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні, відповідач витрати на дитину належним чином не несе. Відповідач постійного місця роботи не має, має нерегулярний (мінливий) дохід.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала, просить суд позовні вимоги задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, суду пояснив, що дійсно постійного місця роботи не має, земельних ділянок у власності не має, має нерегулярний мінливий дохід, просить суд визначити суму аліментів у розмірі 350 гривень.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд знаходить позов частково обґрунтованими та таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних правових підстав.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2, ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрували шлюб 13 грудня 2008 року у Київському відділі реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського міського управління юстиції у АР Крим, про що в Книзі реєстрації шлюбів 13.12.2008 року складено відповідний актовий запис за №558. Прізвища після реєстрації шлюбу чоловіка та дружини «ОСОБА_2» .
Як зазначено у позовній заяві та не заперечується позивачем та відповідачем у судовому засіданні, сторони припинили подружні відносини і ведення домашнього господарства, проживають окремо, сім'я розпалася остаточно і зберегти її позивач не бажає, на примирення сторони не згодні.
Таким чином, встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та неповнолітньої дитини.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3, ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, про що в Книзі реєстрації народжень Відділом реєстрації актів цивільного стану Роздольненського районного управління юстиції АР Крим 02 жовтня 2009 року зроблено відповідний актовий запис за №80, батьком вказано відповідача ОСОБА_2, в відомостях про мати -позивачку ОСОБА_1.
Таким чином, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 є батьками неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження , та не заперечується сторонами .
На теперішній час дитина проживає та знаходяться на утриманні позивачки, що підтверджується довідкою Роздольненської селищної ради Роздольненського району АР Крим №68 від 10.01.2014 року, відповідач зареєстрований та проживає окремо, витрати на дитину належним чином не несе.
Відповідно до ст. 105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Згідно з ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, та наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, позивач наполягає на розірванні шлюбу, суд вважає позовні вимоги про розірвання шлюбу задовольнити.
Відповідно до положень ст.113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем, або відновити своє дошлюбне прізвище.
Відповідно до письмової заяви, оскільки позивач змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, суд вважає позивач має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем - «ОСОБА_1».
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ч.1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно зі ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визнати розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Як вбачається з позовної заяви, наданих відповідачем письмових доказів, та підтверджується відповідачем у судовому засіданні, відповідач ОСОБА_2 постійного доходу та заробітку не має, але є здоровим та працездатним чоловіком.
Згідно доданої до матеріалів справи копії трудової книжки відповідач постійного місця роботи не має, та постійного дохіду у вигляді заробітної плати не має .
При визначенні розміру аліментів, суд також має зазначити, що обов'язок по утриманню неповнолітніх дітей законом покладено рівною мірою на обох батьків. При цьому обов'язок утримувати дитину є обов'язком особистим, індівідуальним, який не залежить від віку батьків та іх матеріального становища.
Зважаючи на викладене, вимоги позивача щодо стягнення аліментів у твердій грошовій сумі підлягають частковому задоволенню.
З урахуванням позовних вимог, матеріального становища сторін, надані сторонами докази по справі, суд визначає розмір аліментів в твердій грошовій сумі, у розмірі 400 гривен, щомісячно з подальшою індексацією, на користь позивача, на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 14.01.2014 року. Вказаний розмір аліментів, суд визначає з засад розумності та виваженості, та вважає бути відповідати потребам неповнолітньої дитини.
З відповідача в силу ст. 88 ЦПК України підлягає стягненню судовий збір на користь держави за позовні вимоги, щодо стягнення аліментів в сумі 243,60 грн., та стягненню на користь позивача сплачений судовий збір в розмірі 243,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 110, 112, 181,183, 184 Сімейного Кодексу України, на підставі статей 10, 11, 57, 209, 212, 213-215, 218, 130 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково .
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 13 грудня 2008 року Київським відділом реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського міського управління юстиції у АР Крим, актовий запис за №558.
Після розірвання шлюбу позивачу ОСОБА_1 залишити прізвище -«ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця: Україна, м. Севастополь, зареєстрований: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, аліменти у розмірі 400 гривен, щомісячно з подальшою індексацією, на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 14.01.2014 року.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 243,60 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь позивача ОСОБА_1 в розмірі 243 грн.60 коп.
Рішення може бути оскаржене шляхом подачі в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Роздольненський районний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: