Судове рішення #35360028

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


18 лютого 2014 рокуСправа №801/1512/14


Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Циганова Г.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1

до Сектору зі справ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим

про спонукання до виконання певних дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Сектору зі справ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Сімферопольського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим (далі - відповідач) про зобов'язання відповідача зняти з реєстрації за адресою позивача ОСОБА_2, як таку яка не проживає понад рік за вказаною адресою, не є позивачу родичкою тощо.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України з таких підстав.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві має бути зазначено ім'я (найменування) відповідача, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

У позовній заяві заявлено позовні вимоги про зняття з реєстрації ОСОБА_2.

Згідно з Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" №1382-IV від 03.02.2014 року здійснення таких дій належить до компетенції органу реєстрації.

Відповідно до п. 1.3 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів (затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України №1077 від 22.11.2012 року; зареєстрований в Міністерстві юстиції України за №2109/22421 від 18.12.2012 року) реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється управліннями, відділами (секторами) Державної міграційної служби України в районах, районах у містах, містах обласного, Республіканського (АР Крим) значення (територіальними підрозділами ДМС України).

Отже, позивачу необхідно зазначити вірне найменування відповідача до якого заявлені позовні вимоги (поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі).

В порушення частини 2 статті 106 КАС України позивачем на підтвердження обставин якими обґрунтовуються позовні вимоги, не надані докази (не зазначено причини неможливості надання) на підтвердження наявності публічно-правового спору на час звернення до суду, а саме: докази надання органу реєстрації документів, передбачених для зняття з реєстрації, а також відмову органу реєстрації зняти з реєстрації ОСОБА_2.

Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Розмір ставок судового збору визначається Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року з урахуванням змін, внесених до нього Законом України № 590-VII від 19.09.2013 року, якій набув чинності 23.10.2013 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 1 січня 2014 року мінімальний розмір заробітної плати був встановлений в сумі 1218 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову щодо вимог немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 73,08 гривень.

Позивачем заявлені вимоги немайнового характеру - щодо спонукання до виконання певних дій, за оскарження яких встановлено ставку судового збору у розмірі 73,08 гривень.

Отже, при зверненні до суду із заявленими позивачем вимогами немайнового характеру сума судового збору, яка належала до сплати становить 73,08 гривень.

Оскільки рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки іншої особи, про зняття з реєстрації якої заявлено позовні вимоги, та враховуючи вимоги ст.53, ч.3 ст.106 КАС України, позивачу необхідно зазначити у позові ім'я такої особи, її поштову адресу, а також номери засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі, із зазначенням процесуального статусу як третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову - на стороні позивача або відповідача.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 12.03.2014 року.

Керуючись ст.ст.106,108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 12.03.14 усунути вказані недоліки, оформивши позовну заяву відповідно до ст. 106 КАС України, а саме: зазначити вірне найменування відповідача, до якого пред'явлені позовні вимоги, його поштову адресу, а також номери засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі відомі; зазначити особу, на права, свободи, інтереси або обов'язки якої може вплинути рішення у справі, із зазначенням процесуального статусу як третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову - на стороні позивача або відповідача; надати докази наявності публічно-правового спору, а саме: докази надання органу реєстрації документів, передбачених для зняття з реєстрації, а також відмову органу реєстрації зняти з реєстрації ОСОБА_2; при усуненні недоліків позовної заяви обов'язково врахувати вимоги частини третьої статті 106 КАС України про додання позовної заяви її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб; надати документ про сплату судового збору щодо заявлених позовних вимог немайнового характеру.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/1512/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.


Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.


Суддя Циганова Г.Ю.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація