Судове рішення #35349663

Справа № 119/10523/13-ц

2-о/119/25/14




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12 лютого 2014 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим

в складі: головуючої - судді Бистрякової Д.С.,

при секретарі - Аніщенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Феодосії в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, зацікавлена особа Славнівська сільська рада Роздольненського району Автономної Республіки Крим, Україна, -


встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання з ОСОБА_2, яка була її матір'ю, та з якою вона проживала разом на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.

Вимоги мотивовані тим, що з 2008 року заявниця разом із своєю матір'ю до часу її смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3 проживали за адресою: АДРЕСА_1. Місце проживання заявниці зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2. Заявниця вважала, що прийняла спадщину після смерті матері, оскільки до часу її смерті вони постійно проживали разом. Після спливу шості місяців з дня смерті матері заявниця звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але їй було відмовлено з тих підстав, що вона не надала будь-яких доказів сумісного проживання разом зі спадкодавцем, запропоновано звернутися до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, або встановлення факту постійного проживання з ОСОБА_2.

Заявниця до судового засідання не з'явилася, надала заву про розгляд справи за її відсутністю, просить задовольнити заяву та встановити факт її спільного проживання з ОСОБА_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.

Представник заінтересованої особи до суду не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Суд, вивчивши матеріали справи, всебічно з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні, вважає установленими такі факти та відповідні ним правовідносини.

Заявниця ОСОБА_1 була дочкою ОСОБА_2, про що свідчить повторно видане свідоцтво про народження Серія НОМЕР_1 від 18.12.2002 року, де у графі мати зазначено „ОСОБА_2" (а.с. 8), та Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, відповідно до якого, заявниця після укладення шлюбу змінила прізвище „ОСОБА_1" на прізвище „ОСОБА_1" (а.с. 13).

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Славне, Роздольненського району, АР Крим, Україна (а.с. 10). Місце проживання заявниці зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 7). Відповідно до довідки виконавчого комітету Славнівської сільської ради Роздольненського району АР Крим № 02-19/554 від 13.05.2013 року з 2008 року заявниця разом із своєю матір'ю ОСОБА_2 до часу її смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3 проживали за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 11).

Заявниця звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, але їй було відмовлено з тих підстав, що вона не надала будь-яких доказів сумісного проживання разом зі спадкодавцем, запропоновано звернутися до суду для встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, або встановлення факту постійного проживання з ОСОБА_2 (а.с.5, 39).

Згідно ст. 256 ЦПК України, справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, розглядаються судами.

Юридичний факт постійного проживання зі спадкодавцями на час відкриття спадщини встановлюється для отримання заявником спадщини після померлої ОСОБА_2.

Якщо постійне проживання особи зі спадкодавцем на час відкриття спадщини не підтверджено відповідними документами, у зв'язку із чим нотаріус відмовив особі в оформленні спадщини, спадкоємець має право звернутися до суду із заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини.

Згідно з вимогами ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до ч.1 ст. 1221 місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку для прийняття спадщини, він не завив відмови від неї.

Надані заявницею докази щодо підтвердження факту її постійного проживання зі спадкодавцем ОСОБА_2 на час відкриття спадщини, перевірені і досліджені судом, суд вважає їх достатніми для встановлення юридичного факту того, що ОСОБА_1 постійно проживала зі спадкодавцем ОСОБА_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1. Враховуюче наведене, суд прийшов до висновку про те, що заява підлягає задоволенню.

У судовому засіданні 12.02.2014 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст рішення виготовлено 17.02.2014 року.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 256-259 ЦПК України, суд -


вирішив:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити юридичний факт того, що ОСОБА_1 постійно проживала зі спадкодавцем ОСОБА_2 на час відкриття спадщини за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крім через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: /підпис/ Бистрякова Д.С.



З оригіналом згідно -




Суддя: Секретар:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація