Судове рішення #3534782
Справа № 2-998/08

Справа № 2-998/08

 

РІШЕННЯ

Ім'ям України

 

9 грудня 2008 року                                                           Яготинський районний суд Київської області в складі:

Головуючого судді Карпович В.Д.

При секретарі Сидоренко Я.Г.

 

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин, справу за позовом ОСОБА_1 до Яготинської міської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

 

Встановив:

 

В позові до суду позивач вказав, що відповідно до договору купівлі-продажу від 18 листопада 1977 року його бабі та матері належить (по Ѕ частині кожній) житловий будинок розташований в АДРЕСА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року  померла його баба ОСОБА_2.

Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді:

- Ѕ частини будинку по АДРЕСА_1.

            Згідно ст.529 ЦК України спадкоємцем першої черги після смерті баби є його мати ОСОБА_3.

В передбачений ст. 549 ЦК України термін, вона до Державної нотаріальної контори з заявою, про прийняття спадщини не зверталася.

Вважає, що його мати прийняла спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном.

Відповідно до ч.1 ст. 549 ЦК України визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив  в управління та володіння спадковим майном.

ІНФОРМАЦІЯ_2року померла його мати - ОСОБА_3

Відповідно до ст.1261 ЦК України спадкоємцем першої черги за законом після смерті матері є він.

Відповідно до ст.1270 ЦК України, у встановлений законом шестимісячний термін він до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини не звертався.

Вважає, що прийняв спадщину так як постійно проживав з матір'ю, однією сім'єю по день її смерті.

Відповідно до п.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину.

В силу ч.3 ст.5 ЦК України від 16 січня 2003 року якщо цивільні правовідносини виникли раніше і регулюються актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

            Просив встановити, що його мати прийняла спадщину після смерті своєї матері, що він прийняв спадщину після смерті своєї матері та визнати за ним право власності на спадкове майно.

В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги. Представник відповідача в судовому засіданні  вимоги визнала.

Відповідно до ст. 130 п. 4 ЦПК України, ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову, проводиться в порядку ст. 174 ЦПК України.

Відповідно до ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

 

Перевіривши матеріали справи суд вважає, що визнання відповідачем позову в даному випадку, не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому по даній справі необхідно винести рішення про задоволення позову.

 

Керуючись

ст.ст. 130, 174 ЦПК України, ст.ст. 529, 549 ЦК України (в редакції 1963 року),

ст.ст.1265,1268, 1270 ЦК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

            Встановити, що ОСОБА_3прийняла спадщину після смерті своєї матері - ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном.

            Встановити, щоОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, прийняв спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року, шляхом постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

            Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок, розташований в АДРЕСА_1, який належав його бабі ОСОБА_2та матеріОСОБА_3 (по Ѕ частині кожній), згідно договору купівлі-продажу від 18.11.1977 року.

 

 

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області шляхом подання до суду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після його проголошення та шляхом подання апеляційної скарги протягом 20 днів, після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

 

Суддя                                                                                                           Карпович В.Д.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація