№ 2о-195/08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2008 року м. Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області в складі:
головуючого судді Єфімік О.О.,
при секретарі Прихненко Г.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі Донецької області цивільну справу за заявоюОСОБА_1, зацікавлена особа - Орджонікідзевський відділ реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, про встановлення юридичного факту належності до грецької національності, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення юридичного факту її належності до грецької національності. В обґрунтування вимог заяви посилається на те, що вона народилась в м.Маріуполі Донецької області, її батько за національністю був росіянин, мати - гречанкою, при отриманні нею першого паспорту вона в заяві про отримання паспорту вказала свою національність по батьківській лінії - «росіянка» оскільки на той час це було загальноприйнятим, в свідоцтві про шлюб її національність вказана також «росіянка». На даний час вона бажає, щоб її національність була вказана по материнській лінії - «гречанка», встановлення цього факту їй необхідно для оформлення документів на відвідування Греції - її історичної батьківщини. Просить про задоволення заяви.
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала доводи заяви, надала пояснення, аналогічні викладеним в заяві, просила про її задоволення.
Представник зацікавленої особи - Орджонікідзевського відділу РАЦС ММУЮ Донецької області, до судового засідання не з'явився, надавши до суду лист з проханням розглянути справу у відсутність представника, в якій зазначили, що не заперечують проти задоволення заяви.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підтвердили, що мати заявниці дійсно була гречанкою за національністю, бабуся та дідусь заявниці по материнській лінії також були за національністю греками, всі вони родом з с.Кирилівка Володарського району, де в більшості мешкали греки.
Суд, з урахуванням пояснень заявника, думки представника зацікавленої особи, допитавши свідків, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню за наступних підстав .
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виданого 01.08.58 Орджонікідзевським відділом ЗАГС м.Жданова (нині - Маріуполя) Донецької області, актовий запис № НОМЕР_2, ОСОБА_4 народиласьІНФОРМАЦІЯ_1року, в графі «батьки» зазначені: батько - ОСОБА_5, національність - росіянин, мати - ОСОБА_6, національність - гречанка (а.с. 10).
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3, виданого 21.08.76 Будинком одруження м.Жданова (нині - Маріуполя) Донецької області, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 21 серпня 1976 року зареєстрували шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис № НОМЕР_4, з присвоєнням дружині прізвища - ОСОБА_6(а.с. 8).
Із довідки Орджонікідзевського відділу РАЦС ММУЮ Донецької області від 22.07.08 вбачається, при реєстрації шлюбу національність ОСОБА_7вказана - грек, національністьОСОБА_4 вказана - росіянка (а.с. 7).
Судом встановлено, що мати заявника - ОСОБА_6за національністю була гречанкою, що підтверджується довідками Орджонікідзевського відділу РАЦС ММУЮ Донецької області (а.с. 10, 11).
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Згідно ст. 11 Конституції України держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій, культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх кордонних народів і національних меншин України.
Згідно ст.11 Закону України «Про національні меншини в Україні» громадяни України мають право вільно обирати та поновлювати національність і примушення громадян в будь-якій формі до відмови від своєї національності не дозволяється.
За таких встановлених судом обставинах, суд вважає, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 3, ст. 11 Конституції України, Закону України «Про національні меншини в Україні», ст. ст. 10,11, 60, 209, 213-215, 256-259 ЦПК України , суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити .
Встановити юридичний факт того, що ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, належить до грецької національності по лінії матері.
Зобов'язати Орджонікідзевський відділ реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області внести зміни до актового запису № НОМЕР_4 від 21 серпня 1976 року про укладення шлюбуОСОБА_1 в графу національність, замість «росіянка» вказати «гречанка».
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя О.О.Єфімік