Справа № 109/163/2014-ц
Провадження 2/109/140/14
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
18.02.2014 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Шукальського В.В., при секретарі Толстопятової К.А.
За участю відповідача ОСОБА_1
розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, звернулась до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що з 20.12.2008 року вона перебуває з відповідачем у шлюбі від якого мають двох дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, однак подальше спільне життя неможливе, шлюбних відносин вони не підтримують з липня 2013 року, спільного господарства не ведуть, шлюб існує формально, а тому просила позов задовольнити.
У судове засідання позивачка надала заяву в якій позовні вимоги підтримала у повному обсязі, примирення вважає неможливим, просила розглядати справу за її відсутністю. Після розірвання шлюбу просила змінити шлюбне прізвище на дошлюбне ОСОБА_2.
Відповідач який допитаний у судовому засіданні в режимі відеоконференції позовні вимоги визнав та пояснив, що дійсно перебуває у шлюбі з ОСОБА_2. Від шлюбу мають двох дітей доньку ОСОБА_4 2011 року народження та сина ОСОБА_3 2009 року народження. Шлюбні відносини з позивачкою припинені з літа 2013 року. Примирення вважає не можливим, просив шлюб розірвати.
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що 20 грудня 2008 року сторони уклали шлюб та мають від шлюбу двох дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, та копіями свідоцтв про народження дітей, однак за період спільного життя створити міцної сім'ї не змогли, шлюбних відносин не підтримують з липня 2013 року, а тому розірвання шлюбу буде відповідати бажанням сторін, не порушуватиме їхніх прав та інтересів, оскільки шлюб - це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово «союз» підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер, а добровільність шлюбу - одна з основних його засад.
У відповідності до ч.2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 235 ч.8 ЦПК України, у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.
На підставі ст.ст. 110, 112 СК України, керуючись ст. ст. 11, 209, 213 - 215, 235 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_2, задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстрований 20 грудня 2008 року, відділом реєстрації актів цивільного стану Бородянського районного управління юстиції Київської області, актовий запис № 219 - розірвати.
Після розірвання шлюбу змінити ОСОБА_2 її шлюбне прізвище на дошлюбне ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.
Суддя В.В.Шукальський