Справа № 109/300/2014-ц
Провадження 2/109/173/14
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
14.02.2014 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Шукальського В.В., при секретарі Толстопятової К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання дозволу на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини без дозволу батька,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, звернулась до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_2, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 2002 року. Згідно рішення суду від 17.05.2011 року, шлюб між нею та відповідачем розірвано. Від шлюбу мають неповнолітню дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Оскільки батьки позивачки проживають у Російській Федерації, їй щоб навідати їх з дитиною, треба дозвіл відповідача, але відповідач згоди своєї не дає. Тому просила надати тимчасовий виїзд за кордон на час достатній для поїздки в Росію на весняних канікулах неповнолітньої дитини без дозволу батька.
У судове засідання позивачка надала заяву в якій наполягала на позовних вимогах, а справу просила слухати за її відсутністю, про що надала письмову заяву.
Відповідач у судове засідання надав телефонограму в якій позовні вимоги визнав у повному обсязі, а справу просив слухати за його відсутністю.
Відповідно до положень ч.2 ст.158 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно з положеннями ч.2 ст.197 ЦПК України за відсутністю осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється
Суд дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що згідно заочного рішення Красногвардійського районного суду АР Крим від 17.05.2011 року, шлюб між сторонами розірвано, заочне рішення набрало законної сили 21.06.2011 року. (а.с.9)
Як вбачається з копії свідоцтва про народження, сторони по справі є батьками неповнолітнього ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2.(а.с.10)
Згідно свідоцтва про шлюб, ОСОБА_4 уклав шлюб з ОСОБА_1, 26.11.2011 року, після реєстрації якого, прізвище останньої змінено на - ОСОБА_1. (а.с.11)
Як вбачається з довідки Красногвардійського районного центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді, ОСОБА_1, працює у Красногвардійському ЦСССДМ на посаді спеціаліста по соціальній роботі з 05.08.2013 року (а.с.9)
Згідно вимог ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Згідно вимог ч.ч.1 та 2 ст.155 СК України здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
Відповідно до ч.1 п.2 ст. 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» оформлення паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку, провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або їх законних представників у разі потреби в самостійному виїзді таких осіб за кордон.
У відповідності до ч.2 п.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.
Враховуючи інтереси неповнолітньої дитини, суд вважає доцільним надати тимчасовий дозвіл на виїзд за кордон неповнолітнього ОСОБА_3.
Суд виключно в інтересах дитини, вважає доцільним надати дозвіл на виїзд за кордон неповнолітнього ОСОБА_3 тривалістю 15 днів з початку весінніх канікул у школі.
На підставі п. 2 ст. 4 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в України громадян України", Постанови Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України, ст.ст. 141, 150-153, 155 Сімейного кодексу України, ст. 313 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60,158, 197, 209, 212-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, задовольнити частково.
Надати ОСОБА_1 тимчасовий дозвіл на виїзд за кордон неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 тривалістю 15 днів з початку весняних канікул за відсутністю письмової згоди батька дитини ОСОБА_2.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення, апеляційної скарги.
Суддя В.В.Шукальський