Судове рішення #35322772

Справа № 559/158/14-ц

2/559/314/2014




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07 лютого 2014 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого судді Бобер К.Ф.

при секретарі Антонюк І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубно


цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про визнання права власності

на спадкове майно в порядку спадкування за законом, -


встановив:


В обгрунтування своїх вимог позивачка покликається на наступні обставини. ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько, а відповідачки по справі чоловік ОСОБА_3, який на момент смерті був постійним мешканцем АДРЕСА_1. Після його смерті відкрилася спадщина до складу якої, увійшов житловий будинок житловий будинок АДРЕСА_1, на який відсутні правовстановлюючі документи та земельні ділянки загальною площею 3,8044 га згідно отриманого за життя державного акту на право власності на земельну ділянку 16 липня 2008 року. Крім фактичного прийняття спадщини, позивачка звернулася до Приватного нотаріуса Дубенського районного нотаріального округу ОСОБА_4 з заявою про прийняття спадщини за законом земельних ділянок. Відповідачка по справі ОСОБА_2 являється матір»ю позивачки, яка у встновлений законом шестимісячний термін відмовилася від спадщини на користь позивачки. Оформити право власності на будинок вона не має змоги в зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього. В зв"язку з цим позивачка просить визнати за ним права власності на спадкове майно.

В судове засідання позивачка не з»явилася, подала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує повністю, просить справу розглядати за її відсутності.

Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилася, подала суду заяву, в якій просять справу розглядати за її відсутності, позовні вимоги визнає.

Суд, оцінивши зібрані та перевірені в суді докази прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення. Своє рішення суд обґрунтовує наступним.

Відповідно до ст.. 392 ЦК України, власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який посвідчує його право власності. Позивачка не має змоги оформити свої спадкові права на будинок, оскільки покійний ОСОБА_6 за життя не виробив правовстановлюючі документи на нього.

ОСОБА_6, помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 26.07.2013 р. серія НОМЕР_1 (а.с.3). Право власності покійного ОСОБА_6 на спадковий будинок повністю підтверджується наданими позивачем доказами, зокрема технічним паспортом на нього, виданим КП «Архітектор» в грудні 2013 року, в якому він вказаний його власником ( а.с. 13-15).

Згідно довідки виданої Вербською сільською радою № 10 від 09.01.2014 року, вбачається, що згідно запису погосподарської книги № 21, житловий будинок АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_6. (а.с.12).

Позивачка, як дочка покійного ОСОБА_6 (а.с. 6), являється спадкоємцем першої черги по закону після нього у відповідності до ст. 1261 ЦК України.

Крім позивачки спадкоємцями являється також відповідачка по справ ОСОБА_2 яка від своєї частки в спадщині відмовилася а користь позивачки, про що свідчить заява від 11.11.2013 року, посвідчена секретарем Вербської сільської ради Громнюк В.М. Інших спадкоємців не має.

За таких обставин, керуючись принципом верховенства права, оцінивши всебічно, повно та об'єктивно всі наведені докази окремо та у їх сукупності, суд приходить до висновку, що оскільки позивачка є спадкоємцем за законом, відповідачка відмовилися від спадщини, тому є всі підстави про визнання права власності на це майно.


Керуючись : ст.ст.10,60, 208, 209, 213, 215 ЦПК України ст.ст. 328, 392, 1223, 1258, 1261, 1268 ЦК України, суд


Р І Ш И В:


позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.


На рішення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області протягом 10 днів через Дубенський міськрайонний суд.



Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація