Судове рішення #3530083
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

 

У Х В А Л А

 

27 березня 2008 року у м. Києві колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого-судді: Ліпського Д.В.,

суддів: Амєліна С.Є., Гуріна М.І., Кобилянського М.Г., Юрченка В.В.,

розглянувши заяву Вінницького обласного військового комісаріату про поновлення строку на касаційне оскарження  рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2005 року та ухвали апеляційного суду Вінницької області від 3 лютого 2006 року у справі  за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії та відшкодування моральної шкоди,

 

в с т а н о в и л а :

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії та відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2005 року позов ОСОБА_1 було задоволено частково. Визнано за ОСОБА_1право на проведення перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням розмірів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Зобов»язано Вінницький обласний військовий комісаріат провести з 1січня 2004 року перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з урахуванням премії та інших надбавок.

Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 17 листопада 2005 року  апеляційну скаргу Вінницького обласного військового комісаріату було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків до 5 грудня 2005 року.

Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 17 грудня 2005 року  апеляційну скаргу Вінницького обласного військового комісаріату було визнано неподаною та повернуто заявнику.

Ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 3 лютого 2006 року заяву Вінницького обласного військового комісаріату про поновлення строку для усунення недоліків поданої ним апеляційної скарги на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2005 року було відхилено.

Не погоджуючись з постановленими судовими рішеннями, Вінницький обласний військовий комісаріат звернувся з касаційною скаргою на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2005 року та ухвалу апеляційного суду Вінницької області від 3 лютого 2006 року.

В касаційній скарзі Вінницький обласний військовий комісаріат ставить питання про поновлення строку на касаційне оскарження постановлених судових рішень, посилаючись на те, що ухвала апеляційного суду Вінницької області від 3 лютого 2006 року було направлена апеляційним судом на його адресу, а відповідно і отримана військовим комісаріатом із запізненням, а тому  Вінницький обласний військовий комісаріат був позбавлений можливості вчасно подати касаційну скаргу.

На підставі викладеного, Вінницький обласний військовий комісаріат вважає, що строк на касаційне оскарження зазначених судових рішень пропущено з поважних причин та просить поновити строк на касаційне оскарження рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2005 року та ухвали апеляційного суду Вінницької області від 3 лютого 2006 року.

Касаційна скарга не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Вищий адміністративний суд України відповідно до інстанційної підсудності, визначеної у ч. 3 ст. 20 КАС України, переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.

Відповідно до вимог пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні загальні місцеві та апеляційні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Касаційний перегляд рішень за такими справами здійснює Вищий адміністративний суд України за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім цього, у відповідності з пунктом 7  Прикінцевих та перехідних положень КАС України в редакції від 6 жовтня 2005 року (набрав чинності 1 листопада 2005 року)  в касаційному порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, тобто Вищим адміністративним судом України, розглядаються лише ті касаційні скарги у цивільних справах (розглянуті судами першої та апеляційної інстанцій за правилами цивільного судочинства), віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, які подані і не розглянуті до набрання чинності  Кодексом адміністративного судочинства України.

 Дана справа вирішена Ленінським районним судом м. Вінниці 2 листопада 2005 року та апеляційним судом Вінницької області 3 лютого 2006 року, тобто після набрання чинності КАС України, не за нормами Кодексу адміністративного судочинства України, а за нормами, встановленими Цивільним процесуальним кодексом України, а тому судом касаційної інстанції у розгляді зазначеної справи є Верховний Суд України.

Оскільки компетенція Вищого адміністративного суду не поширюється на перегляд у касаційному порядку рішень у справах, розглянутих за правилами цивільного судочинства під час дії КАС України, то у  відповідності до положень п. 1 ч. 4 ст. 214 КАС України це є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.

 

Керуючись п. 1 ч. 4 ст. 214 КАС України,

 

у х в а л и л а :

 

  У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Вінницького обласного військового комісаріату на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 2 листопада 2005 року та ухвали апеляційного суду Вінницької області від 3 лютого 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії та відшкодування моральної шкоди  відмовити.

  Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає, крім випадків, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

Головуючий:                                                                      Ліпський Д.В.

                                                                                                                                                                                                              

Судді:                                                                Амєлін С.Є.

 

                                                                            Гурін М.І.

 

                                                                            Кобилянський М.Г.

 

                                                                            Юрченко В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація