Судове рішення #35296676

Головуючий суду 1 інстанції - Воронкін О.А..

Доповідач - Орлов І.В.


Справа № 431/3543/13-ц

Провадження № 22ц/782/112/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11 лютого 2014 року


Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області в складі:


головуючого: Орлова І.В.,

суддів: Коротких О.Г., Стахової Н.В.,

при секретарі: Булгаковій М.Е.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Старобільського районного суду Луганської області від 25 грудня 2013 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -


в с т а н о в и л а :


20.11.2013 року ОСОБА_3 (далі позивачка-1) , посилаючись на те, що ОСОБА_2 (далі відповідач) не надає матеріальну допомогу, звернулася з позовом про стягнення аліментів на утримання їхньої неповнолітньої доньки ОСОБА_5. Позивачка-1 просила визначити розмір аліментів у твердій грошовій формі - 600,00 гривень щомісяця.

10.12.2013 року ОСОБА_4 (далі позивачка-2), посилаючись на аналогічні обставини, звернулася з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання їхньої неповнолітньої доньки ОСОБА_1. Позивачка-2 просила визначити розмір аліментів у ? частці від всіх видів заробітку ОСОБА_2, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

23.12.2013 року позовні вимоги ОСОБА_3 та ОСОБА_4 були об'єднанні в одному провадженні.

Рішенням Старобільського районного суду Луганської області від 25 грудня 2013 року позови ОСОБА_3 та ОСОБА_4 задоволено частково.

З ОСОБА_2 на користь позивачки-1 стягнуто аліменти на утримання доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частки з усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 20 листопада 2013 року до повноліття дитини. Також з ОСОБА_2 на користь позивачки-2 стягнуто аліменти на утримання доньки - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/6 частки з усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 10 грудня 2013 року до повноліття дитини. З ОСОБА_2 в доход держави стягнуто судовий збір у розмірі 229,40 гривень.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, просив: скасувати рішення Старобільського районного суду Луганської області від 25.12.2013 року та ухвалити нове рішення про стягнення з нього аліментів в розмірі 1/6 частині з заробітку щомісяця на кожну дитину до досягнення ними повноліття.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач зазначив, що за рівнем свого матеріального статку він не може щомісячно платити аліменти в розмірі 30% прожиткового мінімуму на кожну дитину.

Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги та заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду - залишенню без змін, з наступних підстав.

Частково задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції, застосовуючи вимоги статей 182, 183 СК України, визначив розмір аліментів у 1/6 частці від заробітку ОСОБА_2 на кожну дитину.

Колегія суддів погоджується з зазначеними висновками суду, оскільки вони відповідають встановленим обставинам справи та нормам матеріального права.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 є доньками ОСОБА_2 (а.с.6, 32).

Неповнолітня ОСОБА_5 мешкає разом з матерю - ОСОБА_5, що підтверджується даними довідки з місця мешкання (а.с.7). Неповнолітня ОСОБА_6 мешкає разом з матерю - ОСОБА_4 (а.с.38). Відповідач - ОСОБА_2 працює педагогом-організатором у Дитячо-юнацькому клубі «Орля» (а.с.47).

Правовідносини сторін врегульовані нормами Сімейного кодексу України.

Відповідно до частини 2 статті 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 184 СК України якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною 2 статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Вимоги частини 2 статті 182 СК України судом застосовані правильно. Визначивши розмір аліментів на кожну дитину у 1/6 частці від заробітку відповідача, суд вірно зазначив, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину, не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Обставини, що мають значення для справи, судом з'ясовані у повному обсязі. Твердження відповідача про те, що за рівнем свого матеріального статку він не може щомісячно платити аліменти в розмірі 30% прожиткового мінімуму на кожну дитину, є безпідставними. З визначенням розміру аліментів на кожну дитину у 1/6 частці від його заробітку, погодився і сам ОСОБА_2 під час розгляду справи у суді першої інстанції. Доводи апеляційної скарги правильність висновків суду не спростовують.

Відповідно до статті 308 ЦПК України, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суд з одних лише формальних міркувань.

Суд, вірно встановивши обставини справи та відповідні їм правовідносини, правильно застосував правові норми та ухвалив законне і обґрунтоване рішення. Підстав для зміни або скасування рішення суду першої інстанції немає.

Керуючись статтями 304, 307-308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія судів, -


у х в а л и л а:


Апеляційну скаргу ОСОБА_2, - відхилити.

Рішення Старобільського районного суду Луганської області від 25 грудня 2013 року, - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку, шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.



Головуючий:


Судді:












Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація