Справа № 430/3190/13-ц
НП 2/430/215/14
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"14" лютого 2014 р. смт.Станиця Луганська Луганської області
Станично-Луганський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Антонова Ю.А.
при секретарі Тодоренко Є.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Станиця Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,
в с т а н о в и в:
17.12.2013 р. позивачка звернулась до суду з дійсним позовом та просила стягувати з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітньої дитини - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини всіх видів заробітку (доходу), але не менш 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання позовної заяви і до досягнення сином повноліття.
В обґрунтування своїх вимог позивачка зазначила, що вона з відповідачем перебувала у зареєстрованому шлюбі з 04.06.2004 р., від якого мають сина. 06.09.2013 року рішенням Станично-Луганського суду шлюб був розірваний.
Дитина проживає разом з матір'ю та перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини добровільно не надає , не працює.
Позивачка позов підтримала та просила його задовольнити в повному обсязі, подала заяву про розгляд справи за її відсутністю.
Відповідач позов визнав, не заперечує проти його задоволення, просив розглянути справу за його відсутністю, про що подав відповідну заяву.
Дослідивши матеріали справи, суд визнав позов обґрунтованим, доведеним та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Вказані обставини, згідно ст. 61 ЦПК України, суд вважає достовірними, не підлягаючими доказуванню бо вони визнані сторонами.
Згідно ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст. 180 СК України - батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Крім того, згідно зі ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно зі ст. 191 ч.1 СК України - аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Враховуючи вищевикладене, та те, що відповідач є особою працездатного віку, інвалідом не є, має гарне здоров'я, інших осіб на своєму утриманні не має, суд вважає, що він повинен відноситись до своїх обов'язків батька відповідально, до того ж він у стані утримувати матеріально свою дитину, а тому підстав до відмови в задоволенні позову немає і позивачка обґрунтовано звернулася з дійсним позовом до суду та довела його.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 84 п.2, 180, 182, 183, 191 ч.1, 192 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212-215, 367 ч.1 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Луганськ, громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, не працює, (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частині всіх видів заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 17.12.2013 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід Держави 243,60 грн. - судовий збір.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах платежів за один місяць підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: Ю.А. Антонов