справа № 109/394/2014-ц
провадження № 2/109/195/14
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2014 року смт Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Проскурні С.М.,
секретаря - Грабовенко К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Красногвардійське цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 28 січня 2014 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку, щомісяця і до їх повноліття.
Вимоги мотивовані ненаданням відповідачем матеріальної допомоги на утримання дітей.
У судове засідання сторони, належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не з'явились, позивачка просила розглядати справу за її відсутності, надавши відповідну письмову заяву до канцелярії суду.
Позовні вимоги ОСОБА_1 підтримала, просила їх задовольнити. Не заперечувала проти винесення заочного рішення.
Згідно з положеннями частини другої статті 158 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Про причини неявки в судове засідання відповідача не повідомлялось. Заперечень щодо заявлених позовних вимог та заяви про розгляд справи за його відсутності від ОСОБА_2 до суду не надходило.
У разі неявки в судове засідання відповідача, якого належним чином повідомлено і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам статті 224 ЦПК України.
Згідно з частиною другою статті 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статей 10, 11 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Сторони мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.
Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи і розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з частиною третьою статті 10, частиною першою статті 60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Судом встановлено, що сторони проживали разом однією сім'єю без шлюбу з 2008 року по листопад 2013 року. Мають двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про їх народження, де батьком зазначено ОСОБА_2, відповідача у справі (а.с.5,6).
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Малолітні ОСОБА_3 та ОСОБА_3 Нікіта проживають разом з матір'ю, знаходяться на її утриманні, що підтверджується довідкою комунального підприємства «Головне управління житлового господарства Октябрської селищної ради» від 27.01.2014 року № 230 (а.с.3).
Відповідно до статті 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини і сплатника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних батьків, а також інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно з положеннями статті 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Позивачка у своїй заяві просила стягувати з відповідача ОСОБА_2 аліменти на утримання двох дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку, посилаючись на ухилення батька дітей від їх утримання.
Жодних доказів на підтвердження свого матеріального та сімейного становища, наявність на своєму утриманні інших дітей або осіб, яких за законом ОСОБА_2 обов'язаний утримувати, що не дозволяло б йому сплачувати аліменти на утримання дітей у розмірі, в якому просить стягувати з нього позивачка, відповідачем суду не надано.
Оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову в межах заявлених позовних вимог.
Задовольняючи позов, суд приймає до уваги, що обов'язок утримувати дітей є рівною мірою обов'язком як матері, так і батька.
Відповідно до положень статті 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
З відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки підлягають стягненню аліменти на утримання двох дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Відповідно до статті 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп.
Керуючись статтями 180-183, 191 Сімейного кодексу України, статтями 10, 11, 60, 88, 158, 169, 197, 212, 214, 215, 224-226, 367 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2 (ІІН НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Янтарне Красногвардійського району АР Крим, на користь ОСОБА_1 (ІІН НОМЕР_2) аліменти на утримання двох дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення позову - 28 січня 2014 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІІН НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 243 грн. 60 коп. (Двісті сорок три гривні 60 копійок) на рахунок № 31218206700130 УДКСУ в Красногвардійському районі АР Крим 22030001, ЄДРПОУ 37668678, МФО 824026, банк ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь (Красногвардійський районний суд, код ЄДРПОУ 02897193. Пункт № 1.1).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою в десятиденний строк з дня отримання копії цього рішення.
Суддя С.М. Проскурня