К. 46
Справа № 102/160/14-ц
Провадження № 2/102/61/14
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
13 лютого 2014 року
Суддя Армянського міського суду Автономної Республіки Крим Шестаковська Л. П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу .
Заява відповідає вимогам ст.ст. 119, 120,258 ЦПК України.
Позовна заява підсудна, підвідомча Армянському міському суду, підстав для залишення позову без руху, повернення та відмови у відкритті провадження немає.
Необхідності проведення попереднього судового засідання за вказаною справою не має.
Керуючись ст. ст. 122, 128, 131 ЦПК України.
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Справу призначити до судового розгляду в судовому засіданні 27.02.2014 року о 13:00 год. у приміщенні Армянського міського суду, що розташоване за адресою: м. Армянськ, вул. Шкільна, буд. 4. каб. 9, без проведення попереднього судового засідання.
Роз'яснити сторонам, що вони зобов'язані до початку розгляду справи по суті уточнити позовні вимоги або заперечення проти позову; визначитися стосовно складу осіб, які братимуть участь у справі для підтвердження своїх вимог або заперечень, зобов'язані подати усі наявні у них докази, повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, що стосуються предмету спору, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору.
Заява про виклик свідків має бути подана до початку розгляду справи по суті.
Заяву про проведення експертизи, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача, особи яка надає правову допомогу, про судові доручення щодо збирання доказів, про огляд письмових і речових доказів повинно бути подано сторонами та особами які приймають участь у справі до початку розгляду справи судом по суті
Клопотання про витребування доказів сторонами та особами які приймають участь у справі мають бути подані до початку розгляди справи по суті з обов'язковим дорученням при цьому відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто.
Роз'яснити позивачу , що зміна предмету або підстави позову допускається лише до початку розгляду судом справи по суті та шляхом подання відповідної письмової заяви.
Роз'яснити відповідачу , що пред'явити зустрічну позовну заяву до позивача він має право лише до початку розгляду судом справи по суті.
Докази, що подаються після початку розгляду справи по суті судом не приймаються. Копію ухвалу направити сторонам у справі разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки у цивільному процесі, передбачені ст. ст. 27, 31 ЦПК України. Відповідачу (третій особі) по справі разом з ухвалою направити копію заяви з доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ_______________________
ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ТРЕТІХ ОСІБ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРОЦЕССІ
ст. 34 ЦПК України. Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору.
1. Треті особи, які заявлять самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення судового розгляду, пред'явивши позов до однієї чи обох сторін. Ці особи мають усі процесуальні права і обов'язки позивача.
2. Після вступу у справу третьої особи, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору, справа за клопотанням цієї особи розглядається спочатку.
ст. 35 ЦПК України. Треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору.
1. Треті особи, які не заявлять самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у
справу на стороні позивача або відповідача до ухвалення судом рішення, якщо рішення у
справі може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї із сторін.
2. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, можуть бути
залучені до участі у справі також за клопотанням сторін, інших осіб, які беруть участь
у справі, або з ініціативи суду.
3. Треті особи які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов'язки
встановлені ст. 27 цього Кодексу.
4. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, не
тягне за собою розгляду справи спочатку.
ст. 27 ЦПК України. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
1. Особи, які беруть участь у с праві, мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучених до справи, одержувати копії рішень, ухвал, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у досліджені доказів, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, а також свідкам, експертам, спеціалістам, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення судові, подавати свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися правовою допомогою, знайомитися з журналом судового засідання, знімати з нього копії та подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, прослухувати запис фіксування судового засідання технічними засобами, робити з нього копії, подавати письмові зауваження з приводу його неправильності чи неповноти, оскаржувати рішення і ухвали суду, користуватися іншими процесуальними правами, встановленими законом.
2. Особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень, зобов'язані подавати усі наявні у них докази до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться -до початку розгляду справи по суті.
3. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно здійснювати свої процесуальні
права і виконувати процесуальні обов'язки.
ст. 31 ЦПК України. Процесуальні права та обов'язки сторін.
1. Сторони мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Крім прав та обов'язків визначених у ст. 27 цього Кодексу, позивач має право протягом усього часу розгляду справи збільшити або зменшити розмір позовних вимог, відмовитися від позову, а відповідач має право визнати позов повністю або частково. До початку розгляду справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач -пред'явити зустрічний позов.
3. Сторони можуть укласти мирову угоду на будь- якій стадії цивільного процесу.
4. Кожна із сторін має право вимагати виконання судового рішення в частині, що стосується цієї сторони.