Справа № 109/314/2014-ц
Провадження 2/109/180/14
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
12.02.2014 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Шукальського В.В., при секретарі Толстопятової К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, звернувся до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що він перебував зі відповідачкою у шлюбі від якого мають дитину сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюбні відносини між сторонами припинені та вони проживають окремо. Достигнути угоди відносно з ким буде проживати неповнолітня дитина сторони не можуть, хоча фактично на даний час дитина проживає з позивачем та не має наміру повертатися до матері яка проживає окремо. Оскільки позивач має постійний дохід, є військовослужбовцем збройних сил РФ, житлові умови позивача дозволяють йому проживати разом з сином, крім того дитина прийнята на консульській облік у Генеральному консульстві РФ, має намір разом з батьком який є громадянином РФ переїхати на постійне місце проживання у Російську Федерацію, а тому просив визначити місце проживання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 з ОСОБА_1.
У судове засідання ОСОБА_1, надав заяву в якій на позовних вимогах наполягав, а справу просив слухати за його відсутністю.
Відповідачка ОСОБА_2 у судове засідання надала заяву в якій позовні вимоги визнала у повному обсязі, а справу просила слухати за її відсутністю.
Згідно з положеннями ч.2 ст.197 ЦПК України за відсутністю осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що сторони є батьками ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 10)
30 серпня 2010 року шлюб між сторонами розірвано, про що свідчить копія свідоцтва про розірвання шлюбу. (а.с.13)
Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Згідно з ст. 153 СК України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування.
Статтею 15 Закону України «Про охорону дитинства» також передбачено, що дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів.
Згідно із ч.1 та 2 ст. 161 СК України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення. Суд не може передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
Згідно службової характеристики та характеристики Полтавської сільської ради, ОСОБА_1 характеризується позитивно. (а.с.7,8)
Умови проживання позивача відповідають санітарно - гігієнічним нормам та придатні для проживання дитини (опалення у будинку газове, водопровід та каналізація знаходяться у квартирі, квартира 3-х кімнатна, загальною площею 47 кв.м. (а.с. 11)
Довідкою військової частини 49311 РФ, підтверджується, що ОСОБА_1 має постійний дохід та його заробітна плата за рік складає 206517, 52 грн. (а.с.9)
Оскільки неповнолітній ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 після припинення шлюбних відносин між сторонами, а саме з 2010 року проживає із батьком та своїм власним бажанням не хоче проживати з матір'ю суд вважає, що позов має бути задоволений у повному обсязі.
На підставі ч.3 ст. 51 Конституції України, ст.ст. 7, 141, 153, 160, 161 Сімейного кодексу України, ст. 15 Закону України „Про охорону дитинства", керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214 - 215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1, задовольнити.
Визначити місце проживання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 із його батьком ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Красногвардійський районний суд в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя В.В.Шукальський