ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
11 лютого 2014 р. справа № 257/13874/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Василенко Л. А. розглянув апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради на постанову Київського районного суду м. Донецька від 13 січня 2014 року у справі № 257/13874/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради, третя особа - Головне управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-
В С Т А Н О В И В :
10 лютого 2014 року до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 257/13874/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради, третя особа - Головне управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради на постанову Київського районного суду м. Донецька від 13 січня 2014 року.
Апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно ч.6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати мають бути встановлені законом про судовий збір.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивачем заявлені вимоги майнового (стягнення сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).
Згідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 19.09.2013 року N 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми. За подання адміністративного позову майнового характеру розмір ставки судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1218 грн.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду за вимогами майнового характеру у розмірі 913,50 грн. (1218 * 1,5 м.з.п. * 50 %).
Апелянтом судовий збір за подання апеляційної скарги не сплачений. В прохальній частині апеляційної скарги у другому пункту відповідач просить звільнити від сплати судового збору, при цьому не наводиться жодна підстава для звільнення від сплати судового збору на апеляційне оскарження постанови суду.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» від 1 листопада 2011 апелянту не надано пільг щодо сплати судового збору, внаслідок чого апелянту потрібно сплатити судовий збір в сумі 913 грн. 50 коп.
Зазначене клопотання задоволенню не підлягає, оскільки заявником не надано доказів щодо відсутності коштів на рахунку апелянта, визначеного для сплати судового збору або доказів того, що Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м.Донецьку ради в кошторисі на рік 2014 планувало витрати на сплату судового збору і такі кошти не були виділені. Також слід зазначити, що коло осіб та підстави для звільнення від сплати державного мита є вичерпними, та відповідач не є особою, яка звільнена від сплати державного мита.
Відповідно до ст.ст. 108, 189 КАС України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 913 грн. 50 коп. за наступними реквізитами для сплати судового збору: отримувач коштів - Калінінське.УК/Калінінс. р-н/ 22030001, код ЄДРПОУ - 38034015, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій обл., МФО банку - 834016, рахунок - 31210206781005, код класифікації доходів - 22030001, призначення платежу - судовий збір.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху відповідно до ст. 108 КАС України.
Керуючись статтями 108, 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради на постанову Київського районного суду м. Донецька від 13 січня 2014 року у справі № 257/13874/13-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Донецьку ради, третя особа - Головне управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
В разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга повертається апелянтові.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідач: Василенко Л. А.