Судове рішення #35252597

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


11 лютого 2014 рокуСправа №801/1310/14


Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1

до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК

про визнання протиправними дій та скасування декларації, спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК з позовними вимогами про:

- визнання протиправними дій Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АРК щодо реєстрації декларації від 03.07.2013 року на ім'я ОСОБА_2, ОСОБА_3 про готовність закінченого об'єкта до експлуатації за №КР 142131830492 загальною площею 96,8 кв.м., а саме: господарської будівлі літ.Е квартири АДРЕСА_1

- скасування реєстрації декларації від 03.07.2013 року на ім'я ОСОБА_2, ОСОБА_3 про готовність закінченого об'єкта до експлуатації за №КР 142131830492 загальною площею 96,8 кв.м., а саме: господарської будівлі літ.Е квартири АДРЕСА_1

- заборону Реєстраційній службі Ялтинського міського управління юстиції АР Крим проводити дії по реєстрації та перереєстрації відносно будівлі літ.Е квартири АДРЕСА_1

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

За результатами розгляду даного адміністративного позову, судом з'ясовано його невідповідність вимогам пункту 4 частини 1, частини 3 статті 106 КАС України.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 3 КАС України відповідачем в адміністративному судочинстві є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Позивачем заявлені вимоги до Реєстраційної служби Ялтинського міського управління юстиції АР Крим, проте, не зважаючи на заявлені до вказаного суб'єкта владних повноважень вимоги, він не був зазначений позивачем як відповідач по справі.

У випадку, якщо вимоги позивача відносно заборони Реєстраційній службі Ялтинського міського управління юстиції АР Крим вчиняти певні дії заявлені з метою вжиття заходів забезпечення позову, то позивачу необхідно надати належним чином оформлений документ про сплату судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову.

Крім того, суд зазначає, що позовна заява не відповідає вимогам частини 3 статті 106 КАС України, всупереч вимогам якої позивачем не було надано документу про сплату судового збору у встановленому розмірі.

Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначений Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.

Відповідно до частини 1 статті 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" з 1 січня 2014 року встановлено розмір мінімальної заробітної плати в сумі 1218,00 грн.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, розмір судового збору за подання позову немайнового характеру в грошовому еквіваленті становить 73,08 грн. (1218грн.х0,06). Судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру повинен становити 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1827,00 грн. (1218грн.х1,5) та не більше 4872,00 грн. (1218грн.х4).

Разом з тим, в частині 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" зроблено зауваження про те, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Позивачем заявлені вимоги немайнового характеру. Відтак, судовий збір за подання даного адміністративного позову становить 73,08 грн.

Однак, надана позивачем квитанція свідчить про сплату судового збору в сумі 73,00 грн., тобто у розмірі меншому, ніж передбачено законом.

З урахуванням наведеного, позивачу необхідно надати докази сплати судового збору, загальний розмір якого повинен становити 73,08 грн.

У відповідності до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків

Керуючись 106,108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 28.02.14 усунути вказані недоліки, а саме:

- оформити адміністративний позов у відповідності до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, уточнивши зміст позовних вимог з зазначенням відповідачів, до яких вони заявлені;

- надати документ про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру за належними реквізитами:

розрахунковий рахунок: 31210206784002

Банк: ГУ ДКСУ в АРК м. Сімферополь

МФО 824026, ЄДРПОУ 38040558

Одержувач: Держбюджет м. Сімферополь

Призначення платежу: "судовий збір, код 35174235, пункт 3.1".

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/1310/14 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.


Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину ухвали або справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.


Суддя Сидоренко Д.В.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація