Судове рішення #35249089

Справа № 109/6202/2013-ц

Провадження 2/109/91/14

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

06.02.2014 року смт. Красногвардійське


Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Шукальського В.В., при секретарі Толстопятової К.А.

За участі позивача ОСОБА_1 та його представника - ОСОБА_2, а також відповідачки ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на своє утримання,


в с т а н о в и в:


ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом до відповідачки, мотивуючи свої вимоги тим, що йому 67 років, він отримує пенсію у 1351,96 грн. та інших джерел доходу не має.

У нього є повнолітній син ОСОБА_4 та донька ОСОБА_3.

У жовтні 2013 року його донька ОСОБА_3 вигнала його із будинку в якому він проживав та який він їй подарував та позивач змушений жити у сторонніх людей, так як у його сина квартира маленька та місця не вистачає.

Він має захворювання на гіпертонію та цукровий діабет, у зв'язку із чим потребує особової дієти та лікування.

Син надає йому матеріальну допомогу, а донька не надає, хоча має можливість, оскільки неофіційно працює у с. Янтарне, на її утриманні знаходиться двоє дітей 4 та 12 років, її чоловік офіційно працює, а тому його донька може надавати йому допомогу.

Просив стягнути з відповідачки на свою користь аліменти у розмірі 400 грн. щомісячно до зміни матеріального та сімейного стану сторін.

У судовому засіданні позивач та його представник наполягали на заявлених вимогах та пояснили, що відповідачка є рідною донькою позивача, але у жовтні 2013 року відповідачка вигнала позивача із будинку якій він раніше подарував відповідачці. У теперішній час позивач живе у своїх знайомих на квартирі та змушений нести додаткові витрати на харчування. Він отримує пенсію у 1300 грн. та орендну плату за свою земельну ділянку близько 3000 грн. на рік, але йому не вистачає на ліки. Крім того відповідачка забрала у нього пасіку, яку вони купували на спільні кошти під час спільного проживання. Син позивача допомагає йому матеріально, а тому просили позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідачка ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що дійсно вона є донькою позивача ОСОБА_1. Позивача вона не виганяла із будинку, оскільки він сам пішов жити до іншої жінки. Вона не працює, так як старша дитина ходить у школу, а із молодшою, якій майже 4 роки вона знаходиться у дома. Її чоловік працює офіційно працює та отримує на руки 1700 - 1800 грн. на місяць. Дійсно вона оформила на себе пасіку, яку вона купувала із позивачем за спільні кошти, а також вона має дохід від орендної плати за землю у розмірі 3700 грн. на рік. Вважає, що позивач не потребує аліментів, а тому просила у позові відмовити.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Сторонами не оспорюється, що відповідачка по справі є донькою ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Як вбачається з довідки Управління ПФУ в Красногвардійському районі ОСОБА_1 з грудня 2013 року отримує пенсію у розмірі 1351,96 грн. на місяць. (а.с. 3)

Ст. 202 ч.1 СК України передбачений обов'язок повнолітніх дітей утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

Закон не звільняє батьків утримувати своїх дітей навіть при відсутності стабільного заробітку, а тому за аналогією не повинні і діти звільнятися від утримання своїх непрацездатних батьків навіть при відсутності у дітей стабільного заробітку.

Разом з тим, сторонами у судовому засіданні було зазначено, що Красногвардійським районним судом АР Крим було розглянуто справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про вселення у будинок по АДРЕСА_1, та це рішення ще не набрало законної сили, а тому суд вважає за необхідне стягнути аліменти строком на 6 місяців протягом яких життєві обставини сторін повинні змінитися, зокрема з настанням або не ненастанням події вселення у будинок позивачки, що може вплинути на деякі додаткові витрати позивача, зокрема у необхідність несення витрат на житло.

Обговорюючи питання про розмір аліментів, суд враховує не тільки обставину того, що позивач є непрацездатним і потребує матеріальної допомоги, а також й ту обставину, що у позивача є ще один син до якого позов не пред'явлено, але який допомагає йому грішми, а також ту обставину, що у відповідачки є двоє малолітніх дітей та вона офіційно не працює і проживає разом із чоловіком який отримує стабільний заробіток.

У зв'язку із чим, суд приходить до висновку, що вимоги позивача, щодо стягнення з відповідачки аліментів у розмірі 400 грн. підлягають частковому задоволенню, та вважає за необхідне стягнути з відповідачки аліменти у розмірі 100 грн. щомісячно.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідачки підлягають стягненню судові витрати.

На підставі ст.ст. 191, 202, 205 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214 - 215, 367 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1, задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Янтарне Красногвардійського району АР Крим, ІН НОМЕР_1 на користь ОСОБА_1, аліменти на його утримання у розмірі 100 грн. щомісячно строком на 6 місяців, починаючи з 27 грудня 2013 року і до 27 червня 2014 року.

В іншій частині позову, відмовити.

Стягнути з ОСОБА_3, яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Янтарне Красногвардійського району АР Крим, ІН НОМЕР_1 у дохід держави судовий збір у розмірі 243,60 грн., зарахувавши гроші до державного бюджету Красногвардійського району на р/рахунок 31218206700130 у банк ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код за ЄДРПОУ 37668678, отримувач коштів УДКСУ в Красногвардійському районі АР Крим, призначення платежу: судовий збір, Красногвардійський районний суд, код ЄДРПОУ 02897193, пункт 1.1.

Рішення в частині стягнення аліментів, у межах платежу за один місяць у розмірі 100 грн., підлягає негайному виконанню.


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Красногвардійський районний суд в 10-денний строк з дня отримання його копії.


Суддя В.В.Шукальський

















































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація