Судове рішення #35248494


№ 2/257/596/14

№ 257/15915/13-ц


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про забезпечення доказів


08 січня 2014 року суддя Київський районний суд міста Донецьк Рассуждай Я.М.,

розглянув заяву позивачки ОСОБА_2 про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Авто кооперативу «Лада», ОСОБА_3, про усунення перешкод в користуванні гаражем,


В С Т А Н О В И В:


Позивачка звернулася до Київського районного суду м. Донецька з заявою про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Авто кооперативу «Лада», ОСОБА_3, про усунення перешкод в користуванні гаражем, мотивуючи необхідність у забезпеченні доказів у вигляді витребування доказів у відповідача/співвідповідача для судового дослідження статут кооперативу, рішення правління та загальних зборів, щодо розгляду питання про переоформлення спірного гаражного боксу № НОМЕР_1 після смерті ОСОБА_4, документи на підставі яких вони приймались та докази членства ОСОБА_4 1936 року народження.

Дослідив матеріали заяви та матеріали справи, вважаю, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.

Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та /або/ огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.

З матеріалів справи вбачається, що вказані документи, знаходяться у Авто кооперативі «Лада» та ОСОБА_3. Таким чином, позивачка не має можливості подати суду сам такі документи, тому суд задовольняє заяву про забезпечення доказів.

При таких обставинах суд знаходить заяву позивачки про забезпечення доказів обґрунтованою.

Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч. 4 ст. 151 ЦПК), якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 р.

«Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» забезпечення позову -- це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог . Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до положень ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом в день ї надходження без виклику відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

При таких обставинах суд знаходить заяву позивача про забезпечення доказів та накладення арешту на майно обґрунтованою.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 133-135, 151 - 153 ЦПК України суд,


У Х В А Л И В:


Заяву позивачки ОСОБА_2 про витребування доказів по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Авто кооперативу «Лада», ОСОБА_3, про усунення перешкод в користуванні гаражем - задовольнити .

Витребувати у Авто кооперативі «Лада» та ОСОБА_3 статут кооперативу, рішення правління та загальних зборів, щодо розгляду питання про переоформлення спірного гаражного боксу № НОМЕР_1 після смерті ОСОБА_4, документи на підставі яких вони приймались та докази членства ОСОБА_4 1936 року народження.

Копію ухвали направити Авто кооперативу «Лада» та ОСОБА_3 для виконання.

Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Апеляційного суду Донецької області через Київський районний суд м. Донецька протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційну скаргу може бути подано протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя Я.М.Рассуждай







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація