АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_________________________________________________________________
Провадження №22ц/790/1021/14 Головуючий 1 інст. - Сєлютіна Н.М.
Справа №628/2187/13-ц Доповідач - Крилова Т.Г.
Категорія: відшкодування шкоди
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 лютого 2014 року Судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Харківської області в складі:
Головуючого - Крилової Т.Г.
Суддів - Пилипчук Н.П.
- Борової С.А.
при секретарі - Карамишевій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 на рішення Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 12 грудня 2013 року по справі за позовом Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Харківській області, Сеньківської сільської ради Куп'янського району Харківської області до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної водним живим ресурсам, -
В С Т А Н О В И Л А:
У червні 2013 року Харківський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Харківській області, Сеньківської сільської ради Куп'янського району Харківської області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної водним живим ресурсам.
В обґрунтування позову посилався на те, що в ході перевірки, проведеної Головним державним управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Харківській області було встановлено, що 04.10.2012 року о 23-30 год. ОСОБА_2 на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Сенькове, Куп'янського району, Харківської області здійснив незаконний вилов риби рибацькими сітками та спіймав рибу: плітка - 174 шт., окунь - 3 шт., уклін - 30 шт., плоскирка - 20 шт., загальною вагою 5 кг, чим заподіяв державі шкоду у розмірі 16133 грн.
Постановою Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 31.10.2012 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у сумі 340 грн.
Просив стягнути з відповідача на користь держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Харківській області шкоду заподіяну водним живим ресурсам у розмірі 16133 грн., а також покласти на відповідача судові витрати по справі.
Рішенням Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 12 грудня 2013 року позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави в особі Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Харківській області шкоду заподіяну водним живим ресурсам у розмірі 16133 грн., та судові витрати по справі у розмірі 229 грн. 40 коп.
В апеляційній скарзі представник ОСОБА_2 - ОСОБА_3 просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Посилається на те, що рішення суду є незаконним та необґрунтованим, ухваленим з порушенням норм матеріального і процесуального права, оскільки не встановлено, що вилов риби заподіяв шкоду природі та навколишньому середовищу, зокрема Червонооскільському водосховищу. Тому, сам факт вилову риби не може бути підставою для відшкодування шкоди.
Вислухавши доповідь судді, пояснення учасників процесу, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 04.10.2012 року о 23-30 год. ОСОБА_2 на Червонооскільському водосховищі, поблизу с. Сенькове, Куп'янського району, Харківської області здійснив незаконний вилов риби рибацькими сітками та спіймав рибу: плітка - 174 шт., окунь - 3 шт., уклін - 30 шт., плоскирка - 20 шт., загальною вагою 5 кг, що підтверджується протоколом про адміністративне порушення від 04.10.2012 року.
Постановою Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 31.10.2012 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП та накладено на нього стягнення у вигляді штрафу у сумі 340 грн.
З розрахунку матеріальної шкоди (а.с. 10), наданому Головним державним управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Харківській області видно, що незаконним виловом цінних видів риби ОСОБА_2 заподіяно шкоду водним живим ресурсам у розмірі 16133 грн., яка розрахована у відповідності до вимог Постанови КМУ від 21.11.11 року № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».
Про факт незаконного добування цінних видів водних біоресурсів свідчить постанова Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 31.10.2012 року відносно ОСОБА_2, з якої видно, що він ловив рибу забороненим знаряддям лову - рибацькими сітками та виловив 5 кг цінних видів риби.
Відповідно до Інструкції з оформлення органами рибоохорони матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом Міністерства аграрної політики України від 09.04.03 року № 101, ст. 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», посадові органи рибоохорони мають повноваження визначати розмір збитків, завданих рибному господарству за затвердженими таксами та методиками.
Згідно до ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», підприємства, установи, організації, громадяни зобов*язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, в порядку та розмірах, встановлених законодавством.
Згідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Враховуючи викладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правомірно задовольнив позовні вимоги. Рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права та підстав для його скасування немає.
Доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, судова колегія,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3 - відхилити.
Рішення Куп'янського міськрайонного суду Харківської області від 12 грудня 2013 року залишити без змін.
Ухвала апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з моменту її проголошення.
Головуючий -
Судді: