2о-265/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Кравець В.І. при секретарі Карплюк Г.П.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Гайсин справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Чечелівська сільська рада про встановлення фактів набуття права власності на будинковолодіння та прийняття спадщини , -
встановив:
26.11.2007 р. ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою, вказуючи , що з метою оформлення спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року чоловіка ОСОБА_2 їй необхідно встановити факт набуття ним за життя права власності на Ч частину будинковолодіння в АДРЕСА_1 та факт прийняття нею спадщини після померлого чоловіка .
В попередньому судовому засіданні представниця заявниці вимоги заяви підтримала, посилаючись на обставини викладені в заяві.
Представник Чечелівської сільської ради в судове засідання не з'явився, в поданій на ім'я суду заяві просив справу рохзглянути у його відсутність, в задоволенні вимог заяви ОСОБА_1. не заперечував.
Заслухавши пояснення заявниці , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги заяви підлягають задоволенню.
Встановлено, що будинковолодіння АДРЕСА_1 до 15.04.1991 року відносилось до суспільної групи колгоспний двір, членами якого було подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , правовстановлюючі документи, що засвідчують право власності останнього відсутні(а.с. 5) . ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина у вигляді 1/2 частини будинковолодіння АДРЕСА_1 , в фактичне управління якою вступила дружина померлого, однак належним чином не має можливості оформити спадщину через відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно (а.с. 4). Органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини не оспорюють право заявниці на спадщину (а.с. 9).
Спірні правовідносини регулюються:
- ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;
- ст. 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановленні факти , від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.
-п.4 п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України, що набрав чинності з 1.01.2004 року передбачають, що він застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності, а правила спадкового права тільки до спадщини, яка відкрилась , але не була прийнята до набрання ним чинності, то спірні правовідносини регулюються ст. ст. 529, 54 9 ЦК України ( в ред.1963року) за змістом яких дружина померлого є спадкоємцем першої черги, та вважається , що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично в шестимісячний термін з дня відкриття спадщини вступив у фактичне управління спадковим майном.
Оскільки будинковолодіння АДРЕСА_1 набуте як майно колгоспного двору , членом якого за життя був ОСОБА_2., правовстановлюючі документи, що засвідчують його право власності відсутні, то з метою захисту права заявниці на спадщину необхідно встановити факт набуття ОСОБА_2 за життя права приватної власності на Ч частину будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1 та факт прийняття ОСОБА_1. спадщини після померлого чоловіка .
На підставі 328 ЦК України, 256 ч.2 ЦПК України , керуючись ст. 209, 213 - 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
Заяву задовольнити повністю .
Встановити факт набуття права приватної власності ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Тарасівка Гайсинського району Вінницької області на 1/2 частину будинку з господарськими будівлями АДРЕСА_1
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 , 1934 року народження, після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Тарасівка Гайсинського району чоловіка ОСОБА_2
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.