Справа № 115/134/14-ц
Провадження № 2-о/115/25/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
"03" лютого 2014 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді ДАХНЕВИЧ О.Д.
при секретарі КАРІМОВІЙ Е.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Саки цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в м. Саках та Сакському районі, про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу,
в с т а н о в и в:
08 січня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту приналежності правовстановлюючого документу, мотивуючи свої вимоги тим, що у зв'язку із досягненням пенсійного віку він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Саках та Сакському районі для нарахування пенсії за віком, надав всі необхідні документи. Проте у нарахуванні пенсії йому було відмовлено, рекомендовано звернутись до суду з заявою про встановлення факту приналежності трудової книжки, оскільки в трудовій книжці його по батькові записано з помилками. Усунути вказані недоліки в документі в теперішній час не є можливим. Встановлення вказаного факту необхідно для отримання пенсії.
В судове засідання заявник не з'явився, надіслав заяву з проханням розглянути справу у його відсутності, заявлені вимоги підтримує в повному обсязі, просить заяву задовольнити.
Представник Управління Пенсійного фонду України в м. Саках та Сакському районі в судове засідання не з'явився, надав суду заяву з проханням про розгляд справи за його відсутності, заперечень проти задоволення заяви не надали.
Згідно з положеннями частини 2 статті 197 цього Кодексу фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, аналізуючи дані документів, суд вважає за можливе при даних конкретних обставинах установити факт приналежності заявнику трудової книжки.
Так, відповідно до копії паспорта заявника його по батькові зазначено як «ОСОБА_1», державною мовою та «ОСОБА_1», російською мовою, тоді як в трудовій книжці від 24 квітня 1972 року його по батькові помилково зазначено як «ОСОБА_1», російською мовою. При цьому, дані про прізвище, ім'я , вказані в трудовій книжці, повністю збігаються з даними паспорта та посвідченні водія заявника.
Встановлення даного факту тягне для заявника юридичні наслідки, оскільки дозволяє реалізувати своє право на одержання пенсії.
При таких обставинах, оскільки переважна частина даних про особу власника (прізвище, ім'я, рік народження), зазначених в трудовій книжці, цілком збігаються з даними паспорта заявника , а інші мають незначні розбіжності, що фактично не змінює фонетичної структури слова, суд знаходить заяву такою, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись п. 6 ч.1 ст. 256, ст. ст. 208, 213-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт того, що трудова книжка, видана 24 квітня 1972 року на ім'я «ОСОБА_1», російською мовою належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції .
Суддя Дахневич О. Д.