Судове рішення #35231166

Справа № 114/2686/13-ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.02.2014року с. Роздольне


Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

Головуючого судді - Абеляшева О.В.,

при секретарі - Ігнат'євій Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,


встановив:


Позивачка звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач є батьком спільних дітей сторін по справі, донька на теперішній час навчається у вищому навчальному закладі та потребує матеріальної допомоги, відповідач допомоги на утримання доньки не надає, тому позивачка просить позов задовольнити.

У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, наполягала на їх задоволенні.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, оскільки є пенсіонером за інвалідністю, не працює, постійного доходу не має, позивачка вже зверталась за стягненням аліментів на утримання неповнолітнього сина та присуджено аліменти до стягнення у розмірі 1/5 частки всіх видів доходів ОСОБА_2, окрім спільних з позивачкою дітей ще має сина від іншого шлюбу, який знаходиться на його утриманні, та з наведених обставин просив у задоволенні позову відмовити.

Вислухавши учасників процесу, дослідивши наявні в справі документи, суд вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до копії рішення Роздольненського районного суду АР Крим від 20.01.2011 року по справі №2-78/11, шлюб між сторонами по справі розірвано.

Подружжя має спільних дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчать копії свідоцтв про народження дітей.

Відповідно до довідки Виконавчого комітету Серебрянської сільської ради Роздольненського району АР Крим №02-12/481 від 11.11.2013 року, позивачка має на своєму утриманні двох дітей - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до довідки Республіканського вищого навчального закладу «Кримський інженерно - педагогічний університет» м. Сімферополь №071 від 07.11.2013 року, ОСОБА_4 навчається на денній формі навчання з 01.09.2012 року до 30.06.2015 року, отримує стипендію та навчається на державній основі.

Відповідно до копії пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 від 28.01.2005 року, довідки до акту огляду МСЕК серії КР-12 №009582, виписки з історії хвороби 3773/1432 ОСОБА_2 - відповідач є інвалідом третьої групи.

Відповідно до довідки УПФУ у Роздольненському районі АР Крим №5 від 08.01.2014 року, відповідач отримує пенсію за інвалідністю у розмірі 5419,00 гривень друге півріччя 2013 року.

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 24.12.2012 року, відповідач є рідним батьком ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3, який знаходиться на його утриманні.

Відповідно до копії рішення Апеляційного суду АР Крим від 29.01.2014 року (вступна та резолютивна частини), з відповідача по справі присуджено до стягнення аліменти на утримання ОСОБА_3 у розмірі 1/5 частині всіх видів доходів ОСОБА_2, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Відповідно до ст. 193 Сімейного кодексу України влаштування дитини до закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу не припиняє стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням. Якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» №3 від 15.05.2006 року, обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Таким чином, оскільки відповідач є інвалідом третьої групи та отримує незначну пенсію з інвалідності, роботи та постійного заробітку не має, має на утриманні малолітню дитину від іншого шлюбу, раніше судом вже присуджено аліменти до стягнення з ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої доньки, суд приходить до висновку про відсутність такого юридичного факту у правовідносинах між сторонами по справі, як можливість відповідачем сплачувати аліменти, що є підставою для відмови у задоволенні позову.

На підставі викладеного, керуючись ст. 104, 105, 112, 113, 114, 180, 184, 199 Сімейного кодексу України, ст.10, 11, 15, 60, 197, 213-215, 367 ЦПК України, суд


вирішив:


У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання до Роздольненського районного суду АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація