Справа № 446/2411/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2013 року Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Самсін Маркіян Леонович
при секретарі Лазарєвій Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кам'янка-Бузька цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до виконавчого комітету Сілецької ради про продовження терміну для прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивачі просять визнати за ними в порядку спадкування право власності на спадкове майно їх матері ОСОБА_5. В обґрунтування позову покликаються на те, що за життя мати була власником житлового будинку АДРЕСА_1. При житті ОСОБА_5 склала заповіт, згідно якого все своє майно заповіла позивачам: ОСОБА_2, ОСОБА_1 Чоловік покійної та батько позивачів ОСОБА_6 своєю заявою відмовився від прийняття спадщини. Вони: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 є єдиними спадкоємцями після померлої матері ОСОБА_5, після її смерті фактично прийняли спадщину, користуються житловим будинком, а тому просять про задоволення позову.
Позивачі у судове засідання не з»явились, представили заяву в якій просили справу слухати у їх відсутність та просили позов задоволити.
Представник відповідача Сілецької сільської ради Кам»янка-Бузького району Львівської області представив до початку судового засідання листа у якому просить розглядати справу за його відсутності, проти позову не заперечує.
Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, суд розглядає справу в порядку, встановленому ч.2 ст.197 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
За вимогами ст.ст.328-330 ЦК України, право власності на майно вважається набутим правомірно, якщо інше не буде встановлено в судовому порядку або незаконність прав власності не випливатиме із закону.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 належав житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, згідно Свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Сілецької сільської ради 30.04.1990 року, згідно рішення Кам»янка-Бузького райвиконкому № 85 від 26.04.1990 року. ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується долученою до справи ксерокопією свідоцтва про смерть, серія НОМЕР_1. Чоловік покійної, батько позивачів ОСОБА_6 своєю заявою, посвідченою 20.05.2013 р. секретарем виконкому Сілецької сільської ради Кам»янка-Бузького району Львівської області Слупською М. відмовився від прийняття спадщини.
Як встановлено судом позивачка ОСОБА_1 є дочкою померлої ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, виданого 03.07.1953 р. с. Сілець Кам»янка-Бузького району Львівської області. Прізвище позивачки змінено з ОСОБА_1 на ОСОБА_1» після укладення шлюбу з ОСОБА_8, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3.
Як встановлено судом позивачка ОСОБА_2 є дочкою померлої ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4, виданого 29.07.1958 р. с. Сілець Кам»янка-Бузького району Львівської області. Прізвище позивачки змінено з ОСОБА_2 на ОСОБА_2 після укладення шлюбу з ОСОБА_9, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_5.
Як встановлено судом позивачка ОСОБА_3 є дочкою померлої ОСОБА_5, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_6, виданого 06.02.1952 р. с. Сілець Кам»янка-Бузького району Львівської області. Прізвище позивачки змінено з ОСОБА_3 на ОСОБА_3 після укладення шлюбу з ОСОБА_10, що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_7.
Таким чином, позивачі: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 є спадкоємцями після померлої ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_5, які вступили в оперативне управління майном померлої, що розцінюється ствердно, як прийняття ними спадщини. Заяви про відмову від прийняття спадщини не подавали, а тому є підстави для визнання за позивачами права власності на вказане майно.
Керуючись ст.ст. 11, 15, 328-330, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 174, 197, 212 -215, ЦПК України суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 термін для прийняття спадщини.
Продовжити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 термін для прийняття спадщини.
Продовжити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 термін для прийняття спадщини.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_5, а саме:
7/16 житлового будинку АДРЕСА_1;
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_5, а саме:
7/16 житлового будинку АДРЕСА_1;
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_4. ОСОБА_5, а саме:
2/16 житлового будинку АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: