Судове рішення #35174864

справа № 109/482/14-а

провадження № 2-а/109/53/14



У Х В А Л А

про залишення позову без розгляду

07 лютого 2014 року смт Красногвардійське

Суддя Красногвардійського районного суду Автономної Республіки Крим Проскурня С.М.,

розглянувши адміністративний позов управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим до ОСОБА_1 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям,


ВСТАНОВИВ:


Управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим (далі - УПіСЗН) 04 лютого 2014 року звернулося до суду із вказаним адміністративним позовом, в якому просило стягнути з ОСОБА_1 необґрунтовано виплачену державну соціальну допомогу на дітей одиноким матерям в сумі 675,90 грн.

Відповідно до частин першої та другої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

З позовної заяви та доданих до неї документів убачається, що ОСОБА_1 у період з 01.10.2009 по 31.12.2009 було необґрунтовано виплачено державну соціальну допомогу на дітей одиноким матерям в сумі 675,90 грн.

В ході перевірки обґрунтованості видачі та достовірності документів, наданих для призначення допомоги, проведеної УПіСЗН, було встановлено, що одержувачка допомоги на дітей як одинока матір ОСОБА_1 приховала факт отримання повної дієздатності її дочкою ОСОБА_2, на яку вона отримувала допомогу, та яка сама стала матір'ю (актовий запис про народження дитини за № 105 від 11.06.2009).

У зв'язку з цим виплату державної соціальної допомоги ОСОБА_1 було припинено (рішення УПіСЗН від 24.12.2009).

Саме із вказаного часу у суб'єкта владних повноважень виникли підстави, які давали право на звернення з позовом до адміністративного суду.

Управлінням праці і соціального захисту населення Красногвардійської райдержадміністрації ОСОБА_1 неодноразово пропонувалось з'явитися до відділу адресної державної допомоги з приводу внесення переплати вказаної допомоги в сумі 675,90 грн. В разі неявки одержувачку було повідомлено, що справу буде передано до суду. Зазначені листи були надіслані на адресу ОСОБА_1, зокрема, 20.11.2012, 07.05.2013, 31.05.2013.



Вимоги УПіСЗН про повернення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги ОСОБА_1 ігнорує. З позовом до суду позивач звернувся лише 04 лютого 2014 року.

Згідно зі статтею 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі поданої позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Достатніх підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення УПіСЗН з адміністративним позовом до суду не вбачається.

Керуючись статтями 99, 100, 107 КАС України,

УХВАЛИВ:


Адміністративний позов управління праці і соціального захисту населення Красногвардійської районної державної адміністрації в Автономній Республіці Крим до ОСОБА_1 про стягнення необґрунтовано виплаченої державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, - залишити без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Красногвардійський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.


Суддя С.М. Проскурня





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація