Кримінальне провадження № 108/222/14-к
УХВАЛА
і м е н е м У к р а ї н и
28 січня 2014 року смт. Кіровське
Слідчий суддя Кіровського районного суду АР Крим Михайлов Р.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1, на постанову о/у СКР Кіровського РВ ГУ МВС України в АР Крим про відмову в порушенні кримінальної справи від 17.09.2012 року,-
встановив:
До суду надійшла скарга із матеріалами ОСОБА_1 на постанову о/у СКР Кіровського РВ ГУ МВС України в АР Крим про відмову в порушенні кримінальної справи від 17.09.2012 року.
У скарзі скаржник зазначає, що о/у СКР Кіровського РВ ГУ МВС України в АР Крим Бончук Д.Д. прийняв постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, не провівши повної та об'єктивної перевірки, не врахувавши всі фактичні обставини справи, та причини пошкодження її майна. Тому просила скасувати зазначену постанову від 17.09.2012 року про відмову в порушенні кримінальної справи.
Вивчивши зміст даної скарги копії оскаржуваної постанови, слідчий суддя зазначає, що порядок оскарження постанов про відмову у порушенні кримінальної справи був передбачений Кримінально-процесуальним кодексом України від 28.12.2960 року. Даний Кримінально-процесуальний кодекс втратив чинність 19 листопада 2012 року із набранням чинності Кримінальним процесуальним кодексом України від 13 квітня 2012 року.
Передбачений ст.303 КПК перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, - є вичерпним і не підлягає розширенню.
Оскарження постанови про відмову в порушенні кримінальної справи статтею 303 КПК України не передбачено, оскільки положеннями нового кримінального процесуального кодексу України взагалі не передбачено винесення постанов про порушення або про відмову в порушенні кримінальної справи.
Датою надходження скарги на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи до канцелярії Кіровського районного суду АР Крим, згідно реєстраційного штампу, є 27.01.2014 року.
З огляду на положення п.10 розділу Х1 «Перехідні положення» КПК кримінальні справи та інші матеріали, які надійшли до суду після дати набрання чинності цим Кодексом, розглядаються судами першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховним Судом України згідно з положеннями цього Кодексу.
Якщо до суду першої інстанції 19 листопада 2012 року чи раніше /згідно з реєстраційним штампом/ надійшла скарга на постанову про порушення кримінальної справи, відмову в її порушенні чи закриття кримінальної справи, суд має розглянути відповідну скаргу керуючись положеннями КПК 1960 року. У такому ж порядку розглядаються скарги на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи чи на постанову про закриття кримінальної справи, які надійшли до суду 20 листопада 2012 року або пізніше, якщо вони подані з дотриманням строку оскарження, передбаченого КПК 1960року.
Якщо до суду першої інстанції 20 листопада 2012 року чи пізніше /згідно з реєстраційним штампом/ надійшла скарга на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи чи на постанову про закриття кримінальної справи, якщо вони подані з порушенням строку оскарження, передбаченого КПК 1960 року, суд приймає постанову про відмову в розгляді відповідної скарги.
Відповідно до ст.236-1 КПК /1960року/ постанова про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржена протягом семи днів з дня отримання копії постанови чи повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови.
Скаржником е надано жодних доказів на підтвердження дати отримання ним постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, або про відмову в наданні йому копії постанови в установлені КПК України/1960р./ строки, тому слід вважати, що скарга на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи подана з порушенням строку, та в розгляді скарги з вказаних підстав необхідно відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст 303, 304, 305, п.10 розділу Х1 «Перехідні положення» КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
Відмовити у розгляді скарги ОСОБА_1, на постанову о/у СКР Кіровського РВ ГУ МВС України в АР Крим про відмову в порушенні кримінальної справи від 17.09.2012 року.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим протягом п'яти днів з моменту отримання її копії.
Слідчий суддя