Судове рішення #35148676


Справа № 202/37675/13-а

№ 2-а/0202/185/2013

У Х В А Л А



02 грудня 2013 року суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Бєсєда Г.В., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії та про стягнення перерахованої пенсії, -


В С Т А Н О В И В:


До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська звернувся ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату основної пенсії згідно вимог ст. 152 Конституції України, ст. 1175, 268 ЦК України та ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка повинна становити 75% відсотків від мінімальної заробітної плати, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність за період з моменту, коли Позивач пішов на пенсію по 2010 рік з урахуванням проведених виплат та про стягнення з відповідача перерахованої пенсії, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Частиною 1 статті 100 КАС України встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Як вбачається із позовної заяви предметом позову є допущені відповідачем порушення прав позивача, які мали місце з моменту, коли позивач пішов на пенсію по 2010 рік, однак, звернувся Позивач за їх захистом лише 28 листопада 2013 року, тобто з пропуском шестимісячного строку, не надавши обґрунтованого клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Щодо посилання позивача на положення Віденської конвенції «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду» від 21 травня 1963 року та Закону України «Про приєднання України до Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду», де зазначено, що позовна давність на вимоги про відшкодування ядерної шкоди становить тридцять років, необхідне зазначити наступне.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії як постраждалому від аварії на Чорнобильській АЕС в розмірах відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», які за своєю правовою природою є соціальними гарантіями особи, а тому суд вважає, що посилання позивача на Віденську конвенцію як нормативно-правовий акт, який встановлює інший строк звернення до адміністративного суду, відмінний від строку, встановленого ст. 99 КАС України є необґрунтованими.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, -


У Х В А Л И В:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська про зобов'язання здійснити перерахунок та виплату основної пенсії згідно вимог ст. 152 Конституції України, ст. 1175, 268 ЦК України та ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з розрахунку не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка повинна становити 75% відсотків від мінімальної заробітної плати, встановленої ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність за період з моменту, коли Позивач пішов на пенсію по 2010 рік з урахуванням проведених виплат та про стягнення з відповідача перерахованої пенсії, як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії - залишити без розгляду.


Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя: Г.В. Бєсєда



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація