Судове рішення #35140068

Справа №: 671/218/14-ц


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


05 лютого 2014 року Волочиський районний суд Хмельницької області,

в складі :

головуючого судді - Цермолонської Л.С.,

при секретарі: - Ковальчук Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Волочиськ цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,-

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу з ОСОБА_3 та просив ухвалити рішення, яким шлюб, зареєстрований 28 травня 2000 року у Богданівській сільській раді Волочиського району Хмельницької області /актовий запис 3/ - розірвати.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав, що 28 травня 2000 року виконавчим комітетом Богданівської сільської ради Волочиського району Хмельницької області /актовий запис 3/ між ним та відповідачкою зареєстровано шлюб. Від даного шлюбу мають доньку, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спільне життя з відповідачкою не склалось через відсутність спільних інтересів, різні погляди на життя, втрати почуття любові та поваги одне до одного внаслідок чого це стало суперечити його інтересам. Шлюбні відносини між ними припинені в серпні 2010 року. Спору про поділ спільного майна не має. Подальше спільне проживання та збереження шлюбу не можливі.

Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надіславши заяву про розгляд справи у його відсутність та про підтримку позовних вимог.

Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, надіславши заяву про розгляд справи у її відсутності та про визнання нею позовних вимог. Після розірвання шлюбу просить залишити їй прізвище "ОСОБА_3".

Судом повно та всебічно з'ясовані взаємини між подружжям, дійсні причини звернення до суду.

Вивчивши представлені докази, оцінивши і проаналізувавши вищезазначене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ст.ст. 110-112 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред»явлений одним із подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам дитини, що має істотне значення.

Відповідно до ст.109 СК України шлюб розривається судом, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їх права, а також права їх дітей.

Позивач ОСОБА_2 та відповідачка ОСОБА_3 28.05.2000 року зареєстрували шлюб у Богданівській сільській раді Волочиського району Хмельницької області /актовий запис 3/. Від даного шлюбу мають доньку, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Причиною припинення шлюбно-сімейних відносин являється те, що між сторонами втрачено почуття любові одне до одного. Шлюбні відносини між ними припинені в серпні 2010 року. Сім'я розпалася та існує формально. Оскільки подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, шлюб підлягає розірванню.

Задовольняючи позов про розірвання шлюбу, суд виходить з того, що добровільність шлюбу - одна з основних його засад. Шлюб - це сімейний союз, при цьому слово "сімейний" засвідчує, що шлюб створює сім'ю, а слово "союз", підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків.

Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Для поваги до права дружини або чоловіка на пред'явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

Позивач скористувався даним правом та звернувся до суду з цим позовом і наполягає на розірванні шлюбу. Збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги та підтримки, тобто на тому, що є моральною основою шлюбу, а позивач не має наміру зберегти шлюб з відповідачкою.

Приймаючи до уваги відсутність згоди позивача на примирення та згоду відповідачки на розірвання шлюбу, суд вважає що причини, що спонукають позивача наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, що має істотне значення, внаслідок чого позов підлягають задоволенню.

Відповідно до ст.113 Сімейного Кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв»язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище. Оскільки відповідачка при реєстрації шлюбу змінила прізвище, вона має право залишити його після розірвання шлюбу.

Після розірвання шлюбу залишити відповідачці прізвище "ОСОБА_3".

Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

Керуючись ст.ст. 4, 10, 11, 60, 213- 215 ЦПК України, ст.ст.109, 110,112-114 СК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити .

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, який був зареєстрований 28 травня 2000 року виконавчим комітетом Богданівської сільської ради Волочиського району Хмельницької області /актовий запис 3/, розірвати.

Після розірвання шлюбу залишити відповідачці прізвище "ОСОБА_3".

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі,але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація